Altanka z drewna w naszym ogrodzie

Altanka z drewna w naszym ogrodzie

 

Chcąc zmienić wygląd ogrodu, w szybki sposób, a także sprawić sobie miejsce do odpoczynku. Idealnym rozwiązaniem są budowle drewniane np. altanki, które pozwalają na organizowanie przyjęć okolicznościowych, ale także zorganizowanie np. grilla dla przyjaciół bez względu na to, jaka pogoda panuje będziemy mogli miło spędzić czas.

Budowanie drewnianej altanki

drewniane altanyW dzisiejszych czasach drewniane altany są bardzo popularne. Dobrze zaprojektowana altanka może służyć nie tylko do organizowania imprez, ale także może służyć jako schowek. Podczas budowy altanki, najważniejsze jest wylanie odpowiednich fundamentów, które pozwolą na zapewnienie stabilizacji działki. Podczas wylewania fundamentów, warto ustawić kotwy, które będą służyć do mocowania podstawy altanki. Podstawa altanki, czyli słupy powinny być wykonane, z twardego drewna, które zostało wcześniej wyczyszczone i obrobione, w odpowiedni sposób. Słupy te powinny być po suszarni, ponieważ wtedy widzimy wszystkie niedoskonałości drewna, ale także unikniemy późniejszego pękania drewna. Jeżeli chcemy dodać uroku altance, warto zadbać o detale, a mianowicie o to, by na altance znalazły się jakieś zaokrąglone dodatki. Ściany altanki mogą być wykonane z kratownicy, czyli listewek przybijanych pod kątem. Dach możemy wykonać na dwa sposoby. Pierwszym sposobem, jest wykonanie pokrycia dachowego z blachy natomiast drugi z papy estetycznej, która przypomina dachówkę.

Altanki drewniane są idealnym sposobem, aby zmienić coś, w naszym ogrodzie. Jeżeli posiadamy dużo miejsca na działce możemy wykonać większą budowlę, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z wszystkich dogodności.Dobrze wykonana altanka, pozwoli na poprawę wyglądu również naszego domu, dzięki temu, iż drewniane altanki pasują do każdego otoczenia.