Antykwariaty i skupy srebra

Antykwariaty i skupy srebra

skup srebra

Antykwariaty zazwyczaj kojarzą nam się z książkami. I jest w tym dużo racji, ponieważ to głównie książki możemy tam znaleźć. Jednak nie tylko. Ostatnimi czasy w antykwariatach natykam się na naprawdę różne rzeczy.

Skup srebra z dziada pradziada

skup srebraNa stare komiksy, płyty, ale także i przedmioty z całkiem innych dziedzin. Bardzo często bowiem można spotkać tam monety. Monety są o tyle ciekawymi pamiątkami historycznymi, że praktycznie zawsze zachowują się w pięknym stanie. Nawet jeśli są lekko zabrudzone, można użyć mnóstwa środków na ich ponowne wyczyszczenie. To oczywiście podnosi ich estetyczny wygląd, choć może nie dla kolekcjonera. Kolekcjoner chce mieć bowiem u siebie coś naznaczonego śladem historii. Coś co przeszło przez tysiące ludzkich rąk, a teraz trafiło do niego. Skup monet w antykwariatach jest coraz częstszym zjawiskiem. Moim zdaniem to bardzo dobra zmiana, ponieważ do antykwariatów przychodzą naprawdę różni pasjonaci. Mnie np. najbardziej interesowałby skup znaczków. Już w dzieciństwie tata zaraził mnie pasją do klaserów i zbierania najrzadszych okazów. Dziś mam ich w domu całkiem pokaźną kolekcję, choć ostatnimi czasy nie mam czasu by poszukiwać nowych perełek. Swoistymi antykwariatami są dla mnie również salony jubilerskie. Lecz nie takie, które znajdziemy w galeriach handlowych, lecz te malutkie, prowadzone z dziada pradziada. Tam zazwyczaj mamy dostępny skup złota, oraz wycena i skup srebra w Bydgoszczy. Czasem kupuję jakieś dobrej jakości złoto i przetapiam na coś mi pasującego.

W takich małych sklepach jubilerskich można trafić na najlepszy gatunek złota, którego nie znajdziemy już nigdzie indziej. Dla mnie każdy sklep numizmatyczny, antykwariat, czy salon jubilerski, tchnie historią. Bardzo cieszy mnie więc fakt, że spore miasta jak Bydgoszcz, dysponują takimi miejscami.