Automat z jedzeniem

Automat z jedzeniem

Żyjemy w czasach, kiedy pośpiech towarzyszy nam każdego dnia. W biegu jemy posiłki, biegniemy do pracy, lub po dzieci do przedszkola. Ledwo mamy czas na zakupy, więc producenci znaleźli na to rozwiązanie, którym są automaty sprzedające produkty spożywcze. 

Co kupimy w automacie vendingowym?

automaty z kanapkamiNie zawsze do się przewidzieć i zaplanować zakupy, gdyż czasem bywa że się spóźnimy parę minut i sklep będzie nieczynny. W tradycyjnych sklepach trzeba często stać w kolejkach, więc klienci, którzy chcą kupić batona, czy małą przekąskę, rezygnują z zakupu, szukając miejsca gdzie nie będą musieli stać w kolejce. Od kilku lat popularność zdobywają automaty z kanapkami, które możemy znaleźć na dworcach kolejowych, w poczekalniach, w szkołach, czy nawet urzędach miejskich. Korzystanie z nich jest bardzo proste i szybkie, a co najważniejsze dla przedsiębiorcy, ich prowadzenie nie wymaga zatrudniania osoby do sprzedaży, ponieważ automat jest samoobsługowy. Maszyny vendingowe przyszły do nas zza oceanu, gdzie ich popularność jest bardzo duża. W Stanach Zjednoczonych w maszynie można kupić kanapki, słodkie i słone przekąski, napoje ciepłe oraz zimne, czy nawet leki wydawane bez recepty. Sprzedaż w automacie może się odbywać siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, a jedyne co musi zrobić przedsiębiorca, to systematyczne uzupełnianie braków na półkach z towarami. Automat z zewnątrz wygląda jak duża lodówka, z przeszkloną przednią stroną, a po wewnątrz znajdują się półki i przegrody na towar. 

To się znajdzie w środku, w dużej mierze zależy od właściciela, ponieważ to on ustala ceny i uzupełnia braki. W automatach najczęściej można spotkać chipsy, ciasteczka, batony, gotowe kanapki, czy napoje. Szczególnie często robią w nich zakupy młode osoby.