Autoszrot w Busku-Zdroju

Autoszrot w Busku-Zdroju

W wyniki uszkodzenia auta jego właściciele nierzadko muszą podjąć decyzję o pełnym demontażu pojazdu. Potocznie mówi się o oddaniu auta na szrot, którym jest właśnie stacja demontażu samochodów. Kiedy sama musiałam w ten sposób pożegnać się z samochodem, zdecydowałam się na szrot w Busku-Zdroju. 

Stacja demontażu samochodu w Busku-Zdroju

szrot busko zdrójHistoria mojego samochodu całe szczęście nie wiązała się z żadnym wypadkiem, auto po prostu w wyniku upływających lat i psujących się kolejnych części, nie było warte dalszych napraw, ani nie było możliwości sprzedania go w całości kolejnemu użytkownikowi. Jeśli chodzi o szrot Busko Zdrój nie ma wielkiego wyboru – jest to nieduża miejscowość, w której kilka firm zajmuje się demontażem pojazdów. Pojechałam na wybraną stację, samochód został poddany diagnostyce i wycenie. Osoby obsługujące stację bez zastanowienia potwierdziły moją decyzję o demontażu samochodu, gdyż próba naprawienia go kilkukrotnie przekroczyłaby jego wartość. Stacja ta posiadała także możliwość zakupienia używanych części do pojazdów, ale też używanych samochodów, które jeszcze nie zostały poddane demontażowi. Cała rozbiórka auta trwała kilka godzin, ale zajmowało się nią kilka osób. Ja wróciłam już do domu na pieszo, ale ze świadomością, że podjęłam słuszną decyzję, która sprzyjała zarówno moim finansom, jak i bezpieczeństwu. 

Demontaż pojazdu jest ostateczną decyzją, którą należy podjął w przypadku niemożności dokonania naprawy auta, bądź kiedy naprawa ta przekracza wartość całego pojazdu. Jest ona również koniecznością w przypadku pojazdów, które nie spełniają już wymogów bezpieczeństwa i stanowiłyby zagrożenie w ruchu drogowym. Takie sytuacje dotyczą między innymi pojazdów powypadkowych, których nawet pozorna naprawa nie usunęłaby faktycznej usterki.