Bezpieczna budowa domu i wykonanie badań geotechnicznych

Bezpieczna budowa domu i wykonanie badań geotechnicznych

Własny dom to bezpieczny dom. Dlatego też dbajmy od niego już od samego początku. Przed zakupem działki dowiedzmy się, na jakim gruncie chcemy, aby stanął nasz dom. Warto także poszukać w Urzędzie Miasta czy Gminy mapek geodezyjnych, planów inwestycji oraz rozwoju okolicy. To pomoże nam uniknąć wielu komplikacji w trakcie budowy naszego domu.

Pomocne jest wykonanie badań geotechnicznych

badania geotechniczneNajwięcej informacji udzieli Wam geodeta. Może on zlecić wykonanie badania gruntu, na których chcecie zbudować swoje mieszkanie. Niektóre tereny posiadają już gotowe mapki, a inne wymagają zrobienia ich na własną rękę. Podstawowe są badania geotechniczne. Z takiej mapki dowiecie się o wodach podpowierzchniowych na waszym terenie. Może mieć to wpływ na możliwość podpiwniczenia domu. Jeżeli okaże się, że wody podziemne są bardzo blisko powierzchni gleby, to wykonanie piwnicy będzie nadal możliwe, ale objęte zostanie specjalnymi przepisami. Będziecie potrzebowali specjalnych materiałów oraz umocnień, aby to miejsce było bezpieczne. Ponadto takie badania geotechniczne mogą wskazać, czy grunt jest podatny na osunięcia. Nie chcielibyście wybudować domu, którego ściany zaczęłyby pękać po dwóch latach. Może to także doprowadzić do przechylania się całej budowli. Zapadające fundamenty to najpoważniejszy z problemów, którego możecie uniknąć wykonując rekonesans przed rozpoczęciem budowy.

Rozpoczęcie budowy domu wiąże się właśnie z takimi problemami. Właśnie te specjalistyczne badania są podstawową sprawą, która pomoże Wam uniknąć kilku z nich. Zachowacie w ten sposób spokój ducha, że zrobiliście wszystko, aby wybudować bezpieczny dom dla całej rodziny. Usadowienie mieszkania na nieznanym terenie może stanowić tylko źródło wielu problemów, których chcecie uniknąć.