Bezpieczny zabieg usuwania zmarszczek

Bezpieczny zabieg usuwania zmarszczek

Botox jest inaczej nazywany jadem kiełbasianym czy też botuliną, wykorzystuję się go zarówno w medycynie estetycznej jak również w neurologii. To właśnie w tej dziedzinie medycyny jako pierwszej botox został wykorzystany i doceniony. Na początku stosowany był do zmniejszenia napięcia mięśni u dzieci z porażeniem mózgowym i silnymi przykurczami mięśni.

Botox- pogromca zmarszczek

botox KatowiceBotox Katowice bardzo dobrze sprawdza się także w medycynie estetycznej jako pogromca zmarszczek. Wygładzenie zmarszczek z okolic oczu daje naprawdę spektakularne efekty, twarz wygląda znacznie młodziej, jest wypoczęta i świeża. Botox nie ma żadnego negatywnego wpływu na nasze zdrowie, jest więc zabiegiem bezpiecznym. W jakim celu stosujemy botox? Botox jest w stanie usunąć zmarszczki na czole, wokół oczu, zmarszczki wokół ust, a także na szyi. Efekt będzie widoczny po kilku dniach, natomiast jego trwałość to kilka miesięcy. Zmarszczki powstają poprzez nadmierną aktywność mięśni, jeżeli więc wstrzykniemy botox właśnie w mięsień przestanie się on kurczyć dzięki czemu zmarszczki nie będą się pojawiać. Zabieg jest bezpieczny i można go powtarzać. Nie daje uciążliwych skutków ubocznych. Oczywiście przed zabiegiem następuje wizyta lekarska, aby upewnić się czy nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania zabiegu z użyciem botoxu. Do takich przeciwskazań są na przykład zadrapania, podrażnienia okolicy którą chcemy ostrzyknąć, a także ciąża i karmienie piersią.

Przed zabiegiem lekarz oczyszcza twarz za pomocą dezynfekującego płynu, oraz schładza twarz lodem w celu znieczulenia. Zabieg nie jest zbyt bolesny, tak więc nie ma potrzeby stosowania innych sposobów znieczulenia. Po zabiegu twarz jest znów schładzana lodem i smarowana kremem z witaminą K. Zabieg trwa bardzo krótko, od kilku do kilkunastu minut.