Budujemy dom pasywny dla dużej rodzinki

Budujemy dom pasywny dla dużej rodzinki

Artykuł jaki chcemy Wam zaprezentować jest bardzo wyjątkowy. Jest to materiał o tym, jak to jeden z inwestorów postanowił, wybudować dwa domy, dla dwóch wielodzietnych rodzin. Ten szczytny cel, odmienił życie bardzo wielu osób. Zarówno małych jak i dużych. Oby było więcej takich inicjatyw.

Dlaczego dom pasywny?

domy pasywneDomy w Solcu dały schronienie w sumie dwanaściorgu dzieciom. Pokaźna suma. Jeżeli idzie o same domy, to są to domy z drewna. Warto jest, także wyraźnie podkreślić, że są to domy energooszczędne. Nasz inwestor zdecydowanie chciał, żeby były to domy prefabrykowane. Dlaczego? Jaki był główny powód? Przede wszystkim dlatego, że uważa, że tylko to mogło by zapewnić im życie godne i bez obaw. Najlepsze domy pasywne, są z samego założenia, bardzo oszczędne – taki też, był główny cel. Ekipa, która pracowała nad budową, wybrała domy szkieletowe. Oba domy, mają taką konstrukcję. Warto jest dodać, że prace nad domami nie zakończyły się tylko pod względem zewnętrznym. Do tego szczytnego celu, przyłączyły się, także inne firmy i takim sposobem, wyposażono je kompletnie od środka. Zakupiony całkowicie nowy sprzęt RTV i AGD. Dalej wyposażono je od stóp do głów. Zapewne część osób zastanawia się nad tym kto jest w gronie tych rodzinnych szczęśliwców? Temat ten był bardzo trudny, ponieważ jak nie trudno jest się domyślić, bardzo wiele osób, potrzebuje dachu nad głową, godnych warunków do życia i prawidłowego funkcjonowania, a już w szczególności, kiedy temat dotyczy dzieci. Bez normalnych i zdrowych warunków, nie będą mogły one zdrowo rosnąć i wejść w dorosłe życie.

Celem wybrania dwóch rodzin, ofiarodawca, przeanalizował listę, którą mu podesłał samorząd, wybrał po prostu osoby, które były w największej potrzebie i postanowił im zwyczajnie po ludzku pomóc.