Charakterystyka botoxu oraz jego zalety

Charakterystyka botoxu oraz jego zalety

Współczesny świat wymaga od kobiet życia na wysokim obcasie oraz z cerą niemowlęcia niezależnie od wieku. Kremy oraz peelingi, pomimo swoich wspaniałych receptur nie zapewniają takich efektów jakie większość z nas oczekuje. Dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się zabiegi z botoxem.

Botox – krótka charakterystyka

Botox, botox toruńczyli toksyna botulinowa to jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, która w niewielkich dawkach jest stosowana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej. Pozwala w mało inwazyjny sposób wygładzić istniejące zmarszczki mimiczne, czyli kurze łapki, zmarszczki na czole oraz tak zwaną zmarszczkę lwią między brwiami. Od niedawna stosuje się go także do uniesienia opadających kącików ust. Botox toruń wstrzyknięty w okolice zmarszczki blokuje przewodzenie impulsów nerwowych, które odpowiadają za jej tworzenie się. Powoduje on paraliż mięśni, które w ten sposób tracą zdolność do kurczenia się. Dzięki temu skóra przestaje się marszczyć i rozluźnia się a zmarszczki nie pogłębiają się. Unieruchomione zostają niewielkie fragmenty skóry, dzięki czemu reszta mięśni funkcjonuje prawidłowo a twarz nie wygląda nieestetycznie. Zaraz po zabiegu skóra może być nieco obrzęknięta oraz podrażniona. Może również powstać niewielki siniak, ale te objawy trwają krótko i szybko znikają. Efekty widoczne są już po trzech a nawet czterech dniach i utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy. Na zabieg decydują się w większości panie w średnim wieku.

Botox w rękach doświadczonego specjalisty jest w pełni bezpieczny. Działa miejscowo i jest wchłaniany do organizmu a po paru miesiącach nie ma po nim śladu. Jeśli korzystamy z usług renomowanego gabinetu kosmetycznego nie musimy się martwić o efekty uboczne ani o późniejszą mimikę.