Chciałem zaaranżować stary dworek

Chciałem zaaranżować stary dworek

Dwór, który chciałem wyremontować był bardzo stary. Ja uwielbiałem takie klimaty dlatego chętnie podejmowałem się takich wyzwań dotyczących remontów i modernizacji. To było bardzo wyczerpujące zajęcie ale przynosiło mi satysfakcję.

Prace projektowe przy zabytkach 

aranżacja wnętrz wykonywane w KatowicachCzasami z pewnymi kwestiami miałem na prawdę spore problemy. Na początku przed rozpoczęciem wszelkich prac musiałem mieć dobrego konsultanta odnośnie stylu w tamtych epokach. Sam nie znałem się jakoś wybitnie na sztuce dlatego wolałem aby pomagała mi w tym wszystkim bardziej zorientowana osoba. Poszukując kogoś pojawiła się firma, która zajmowała się projektowaniem wnętrz. Mieli na swoim koncie liczne współprace z zabytkowymi przestrzeniami i widać było, że mają szeroką wiedzę. Aranżacja wnętrz wykonywane w Katowicach cieszyła się pozytywną reputacją. Czasami działali nawet za darmo podczas rekonstrukcji pałaców czy sal zamkowych. Ja cieszyłem się, że poznałem ludzi z pasją. Sam chciałem odrestaurować dworek z dawnych lat. To była specyficzna sztuka oraz trzeba było mieć do niej odpowiednie podejście. Ktoś kto by tego nie lubił to nie dałby sobie ze wszystkim sam rady. Nasza współpraca rozpoczęła się na przełomie marca i kwietnia. Szła jednak bardzo dobrze. Nie które pomysły oraz rozwiązania dotyczące aranżacji wnętrz w dawnym stylu były bardzo ciekawe. Architekci mieli w tym pewne obycie i to było widać podczas wykonywania przez nich obowiązków. Na dodatek ich zajęcie nie polegało tylko na starych budynkach.

Katowice były młodym i szybko rozwijającym się miastem. Tam zawsze było coś ciekawego do zrobienia. Aranżacje również stawały się coraz bardziej popularne i ludzie decydowali się na ich zastosowanie w swoich mieszkaniach. Jeszcze kilka lat temu taki wydatek uznawany byłby za czystą fanaberię.