Czasopisma dla wierzących i poszukujących

Czasopisma dla wierzących i poszukujących

Wielu z nas, żyjących i mieszkających od zarania życia w Polsce, wychowuje się w wierze katolickiej. Przyjęta przez Mieszka I z rąk czeskich, już od stuleci jest utożsamiana z ostoją polskości i naszej narodowej tradycji. Większość wierzących Polaków deklaruje swoją przynależność do Kościoła katolickiego i przestrzega kościelnych przykazań.

Wartościowe pisma katolickie

czasopisma katolickieWierzący i praktykujący katolicy bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób mogą pogłębić swoją wiarę. Wielu z nich, oprócz uczestniczenia w niedzielnych mszach świętych, udaje się do kościołów również w dni powszednie, na nabożeństwa i inne wydarzenia. Możemy też słuchać kazań zamieszczanych w internecie, lub poprzez katolickie lektury przybliżać się do Boga. Czasopisma katolickie dostępne są w wielu kioskach, salonikach prasowych, a także w księgarniach prowadzonych przez domy zakonne i księży. To właśnie tam znajdziemy szeroki wybór lektur chrześcijańskich i czasopism, których lektura pozwoli nam zgłębić tajemnice naszej wiary. W czasopismach katolickich zamieszczane są zarówno artykuły pisane przez osoby konsekrowane, jak i świeckie, które na co dzień żyją wiarą. Jeśli zaś chodzi o tematykę, możemy zapoznać się z najnowszymi wiadomościami, informacjami na temat Kościoła – zarówno z kraju, jak i z zagranicy, poczytać ciekawe i trafne felietony lub wywiady z osobami będącymi członkami Kościoła. To doskonała lektura dla głęboko wierzących katolików, a także dla każdego, kto pragnie być blisko Boga.

Jeśli jesteśmy osobami wierzącymi lub chcielibyśmy w jakiś sposób umocnić naszą ufność w Pana, jedną z ciekawych propozycji dla nas może okazać się lektura katolickich czasopism. Znajdziemy w nich wiele ciekawych, wartościowych i pouczających artykułów, które pozwolą nam lepiej poznać Kościół i zbliżyć się do sedna naszej wiary – Jezusa Chrystusa.