Czy dron na prezent komunijny to dobry pomysł?

Czy dron na prezent komunijny to dobry pomysł?

Obecnie wybór prezentu dla dziecka to naprawdę trudne zadanie, przysparzające nie małego problemu, głównie z tego względu, że dzisiejsze dzieci, już przed samą komunią mają rowery, laptopy, telefony i inne popularne rzeczy na prezent z tej okazji. Oryginalnym prezentem wydaje się zatem być dron.

Ceny dronów rekreacyjnych i profesjonalnych

drony rekreacyjneDrony są to bezzałogowe, zdalnie sterowane maszyny latające. Wyglądem i sposobem działania przypominają sterowane modele samolotów, jednak różni się tym, że ma możliwość programowania trasy lotu, a dodatkowo wyposażony jest kamerę, która umożliwia monitorowanie trasy z perspektywy położenia urządzenia. Wśród dzieci, jest to ostatnio bardzo popularna zabawka, służąca głównie do zabawy sterowanym modelem samolotu. Jeśli chodzi o ceny jakie osiągają drony rekreacyjne to są one różne i zależą głównie od tego jak długo zabawka może latać. Te z najniższej półki, kosztują około dwustu złotych i pozwalają na 15-20 minutową zabawę bez konieczności ładowania. Z niższą ceną wiąże się także niższa jakość nagrywanego obrazu i wykonywanych zdjęć. Cena bardziej zaawansowanych dronów zaczyna się od kwoty bliskiej tysiąca złotych i potrafi dojść no nawet kilku tysięcy złotych. Czas pracy takiego urządzenia wydłuża się do pół godziny maksymalnie godziny pracy. Również jakość obrazu z kamery jest znacznie lepsza. Niektóre drony wyposażone są także w różne dodatkowe opcje jak np. możliwość śledzenia obiektu. Pozwala to na kamerowanie bez konieczności sterowania dronem.

Często opcję tą wykorzystują osoby uprawiające sporty ekstremalne, do nakręcania filmików z ich wyczynów. Jak więc widać zakres cenowy dronów jest spory i każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich możliwości finansowych. Z pewnością taki prezent zadowoli także nasze pociechy.