Czy w Europie jest dużo wycieczek rowerowych?

Czy w Europie jest dużo wycieczek rowerowych?

O tym, ilu kolarzy jest w Polsce aktywnych kolarzy możemy łatwo się dowiedzieć, patrząc na ulicę. A jak wygląda sprawa w krajach zachodnich? Czy tam też jest tylu pasjonatów tego sportu? Kolarstwo jest na tyle popularne, że wszędzie się je uprawia. Wycieczki rowerowe w krajach europejskich nie są niczym dziwnym. Dużo osób w ten sposób spędza swoje urlopy, ponieważ aktywność fizyczna jest w modzie.

Popularność wycieczek rowerowych w Europie

wycieczki rowerowe w europieEuropa to miejsce, w którym wycieczki rowerowe organizowane są bardzo często. Bardzo dużo osób z Niemiec decyduje się na udział w wycieczce. Kolarstwo to sport bardzo lubiany w tamtych rejonach. Wycieczki rowerowe w Europie cały czas cieszą się świetną opinią. Jeśli pojedziemy na zwiedzanie Holandii, zauważymy, że na ulicach czasami łatwiej jest zobaczyć rower, niż samochód. Świadczy to o tym, że osoby z Holandii lubią ten sport i cenią rower jako dobre źródło lokomocji. Dużo kolarzy jest także we Włoszech. Często jeżdżą oni na wycieczki, nawet po całej Europie. Warto jest wspomnieć o kolarzach nie tylko zza zachodniej, ale także wschodniej granicy. Ich spotkamy rzadziej, ponieważ muszą mieć paszporty oraz wizy. Jednak dużo kolarzy ukraińskich i białoruskich odwiedza na rowerze nasz kraj. Kierują się głównie do Warszawy, zwiedzają miasto i wracają do swoich rodzinnych stron.

Europejczycy doceniają to, jakie możliwości lokomocyjne daje im rower. W każdym kraju znajdziemy kogoś, kto z zapałem jeździ na rowerze i nie boi się wybierać w naprawdę długie trasy. Nie ma co się dziwić, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń. Nie musi interesować nawet budżet, ani to, gdzie będziemy spać. Wystarczy mieć namiot w plecaku, a także znaleźć ustronne miejsce, w którym będziemy mieć zapewniony spokój i sen.