Czym są przewierty sterowane i budowa sieci telekomunikacyjnych?

Czym są przewierty sterowane i budowa sieci telekomunikacyjnych?

budowa sieci telekomunikacyjnych

Jestem operatorem wiertnicy. Wykonuję niezbyt popularne zajęcie, o którym wielu osób nawet nie słyszało. Zatrudnia mnie duża firma telekomunikacyjna, która funkcjonuje na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Budowa sieci telekomunikacyjnych i kompleksowe usługi

budowa sieci telekomunikacyjnych Jestem teoretycznie tylko pracownikiem fizycznym, jednak moje zajęcie obarczone jest dużą odpowiedzialnością. Wspomniane przeze mnie przedsiębiorstwo wykonuje kompleksowe usługi, jednak głównym obiektem jego działania jest profesjonalna budowa sieci telekomunikacyjnych kujawsko-pomorskie, a w ciągu ostatnich lat głównie budowa sieci światłowodowych, ponieważ to jest najczęściej wykorzystywana obecnie technologia. Montaż kabli telekomunikacyjnych miedzianych nie jest już tak popularny jak kiedyś, ponieważ jest to metoda przestarzała w stosunku do nieprawdopodobnie szybkich światłowodów. Moimi głównymi, a właściwie to jedynymi obowiązkami są przewierty sterowane. Wykonuję je wspomnianą już wiertnicą, gdy na drodze montowania światłowodu napotykamy trudności. Przede wszystkim należą do niej duże węzły komunikacyjne, akweny wodne, lasy, linie kolejowe i tym podobne elementy, w które nie chcemy i nie możemy ingerować. Przewierty sterowane to bardzo dobra metoda wykonywania instalacji pod powierzchnią ziemi, ponieważ umożliwia nam dotarcie tam, gdzie w normalnych warunkach nie moglibyśmy się dostać. Jest też szybka w realizacji i umożliwia uniknięcie wysokich i zbędnych kosztów, takich jak odnawianie nawierzchni dróg i tym podobnych. Można więc powiedzieć, że metoda ta powoduje, że montaż kabli światłowodowych jest możliwy właściwie we wszystkich lokalizacjach.

Z jednej strony nie jest to prawa szczególnie pasjonująca, jednak z drugiej zapewnia mi ona przyzwoite warunki życiowe, bez zbędnego wysiłku. Zresztą nie zamierzam z niej zrezygnować, gdyż rozwój technologii powoduje rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi.