Dekoracja ścian – na co postawić?

Dekoracja ścian – na co postawić?

Niektórzy z nas wykańczając i aranżując własne mieszkania, stawiają na standardowe farby do ścian w różnych kolorach. Natomiast inni szukają jak najbardziej naturalnych rozwiązań. Bardzo ciekawym pomysłem jest zastosowanie tapety, jednak jej położenie może być nieco kłopotliwe. Poza tym niektórzy temu rozwiązaniu zarzucają nietrwałość.

A może panele ścienne?

panele ścienne korkoweBardzo ciekawym i efektownie wyglądającym rozwiązaniem mogą okazać się panele ścienne korkowe. Jest to całkowicie naturalna dekoracja, która tak naprawdę pasuje na każdą ścianę. Takie rozwiązanie stworzy w Twoim domu wyjątkowy klimat. Ściany korkowe zapewniają nie tylko komfort akustyczny, ale także izolację termiczną. Zastosowanie paneli korkowych jest świetnym pomysłem, który z pewnością poprawi mikroklimat wnętrza. Dodatkowo taki korek ochroni ścianę przed zabrudzeniami, a więc sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ruch jest bardzo intensywny. A więc bez problemu takie panele możemy umieścić np. w przedsionkach i korytarzach. Panele korkowe ścienne są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji. W przypadku pojawienia się zabrudzeń, wystarczy przetrzeć powierzchnię i gotowe! Panele ścienne korkowe są ekonomicznym rozwiązaniem, które z pewnością posłuży nam przez długie lata. Niezaprzeczalną zaletą paneli ściennych jest fakt, że z łatwością możemy je zamontować nawet w miejscach, w których jest wilgotno. A więc mogą posłużyć za ciekawe wykończenie łazienki, czy kuchni. Należy zaznaczyć, że powierzchnia paneli została zabezpieczona specjalnym woskiem. Dzięki temu rozwiązaniu, panele są chronione przed zanieczyszczeniami.

Jeśli nie mamy pomysłu na wykończenie swojego domu, warto rozważyć montaż paneli ściennych. Takie panele będą idealnie pasowały do mieszkania, czy domu w każdym stylu. Niezależnie od tego, na jakie meble się zdecydujemy, będą one tworzyły razem z nimi cudowny klimat. Poza tym panele są bardzo łatwe w konserwacji.