Dlaczego budować z drewna

Dlaczego budować z drewna

Każdy materiał konstrukcyjny ma swoje wady i zalety. Na większości budów głównym materiałem budowlanym jest cegła, pustak czy beton komórkowy. W przypadku inwestycji będących wielopiętrowymi obiektami mieszkalnymi jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. W budownictwie jednorodzinnym można z powodzeniem wykorzystać także inne materiały.

Drewniane domy jednorodzinne

Domy drewniane MazowieckieBudowa domu, czy to sezonowego na wsi lub chociażby działce wypoczynkowej, czy też będącego w zamierzeniu całoroczną siedzibą na lata, zawsze generuje spore koszty. Można je ograniczyć zwracając swoją uwagę w stronę mniej popularnych w naszym kraju metod budowy. Popularna w Ameryce Północnej technologia szkieletowa pozwala na szybkie i stosunkowo niedrogie budowanie domów, które sprawdzają się nawet w chłodniejszym klimacie. W Polsce nie jest ona aż tak rozpowszechniona. W sektorze budownictwa drewnianego dominują domy z bala. Decydując się na posiadanie takiego budynku można pokusić się o przeniesienie będącego w dobrym stanie starego budynku. Dobrze zakonserwowane i zdrowe bale można pozyskać nawet z kilkudziesięcioletniego budynku. Jeżeli chodzi o jednorodzinne domy drewniane Mazowieckie może poszczycić się znacznym udziałem tego typu obiektów mieszkalnych, szczególnie na wsi. Obok pamiętających często czasy wojny chat powstają nowe drewniane domy, bądź są restaurowane istniejące. Coraz większa świadomość Polaków w zakresie dbania o tradycję i zachowywania charakteru architektonicznego miejscowości sprzyja budowom obiektów dobrze wpasowujących się w krajobraz.

Czy to w mieście, czy na wsi, zawsze można zdecydować się na budowę domu drewnianego. Czy będzie on zbudowany w tradycyjny, znany od wielu pokoleń w naszym kraju sposób, czy też z zastosowaniem zachodnich technologii, z pewnością będzie równie komfortowy w użytkowaniu, co budynek murowany.