Dlaczego warto kupić kamizelkę ratunkową pneumatyczną?

Dlaczego warto kupić kamizelkę ratunkową pneumatyczną?

Co roku, w połowie lipca na Morzu Bałtyckim organizowane są wielkie regaty żeglarskie. Mistrzostwa kraju w żeglarstwie pełnomorskim to impreza dla naprawdę wytrawnych żeglarzy. Tu liczy się zorganizowanie grupy, szybkość i dokładność wykonywania komend.

Doskonała kamizelka ratunkowa pneumatyczna 

kamizelki ratunkowe pneumatyczneWażna jest także umiejętność „czytania wiatru i fali”, no i oczywiście tężyzna i sprawność fizyczna – żeglowanie na pełnym morzu wymaga naprawdę dużo siły fizycznej. Jednym ze sponsorów tegorocznych regat została firma produkująca kamizelki ratunkowe pneumatyczne. Jeszcze parę lat temu na jachtach królowały standardowe kamizelki ratunkowe tzw. Kapoki. Oczywiście do dziś używa się ich na wielu jednostkach pływających, ale na poważnych , gdzie liczy się zwinność i szybkość załogi takie standardowe kamizelki po prostu nie sprawdzają się. Są za duże, niezbyt wygodne, krępują swobodę ruchów. Kamizeli ratunkowe pneumatyczne są świetnym rozwiązaniem dla regat na wysokim poziomie. Są bardzo lekkie, kompletnie nie krepują ruchów żeglarza, maja bardzo dobra wyporność. Poza tym maja bardzo łatwą regulację tzw. Uprzęży, łatwo dostosowują, się do gabarytów i budowy załoganta. W czasie regat może wydarzyć się wszystko: wywrotka jachtu, wypadnięcie żeglarza za burtę, gdy jest silny wiatr i duża fala może dochodzić do zalewania pokładu przez wodę. W takich sytuacjach kamizeli ratunkowe pneumatyczne są doskonałym rozwiązaniem. Oprócz tego, ze ratują życie w sytuacji wywrotki, wypadnięcia za burtę to posiadają jeszcze kilka bardzo przydatnych funkcji. Ot, na przykład taki zaczep na kaptur ochronny przed dużą falą. Kto nigdy nie wpadł nagle do słonej wody, ten nigdy nie doceni takiej prostej rzeczy jak właśnie kaptur ochronny. Gdy słona woda zalewa nam oczy i głowę, gdy jest ciężki cokolwiek zobaczyć może dojść do ataku paniki. Wtedy człowiek nie myśli racjonalnie o wypadek taki jak np. zachłyśnięcie się woda – nietrudno. Kamizelki ratunkowe pneumatyczne dają poczucie pełnego bezpieczeństwa. Każdy sport jaki uprawiamy powinien nam sprawiać przede wszystkim przyjemność, ale powinien być też bezpieczny. Jeździec nie wsiądzie na konia dopóki nie sprawdzi popręgu przy siodle, spadochroniarz nie wyskoczy z samolotu dopóki nie będzie miał pewności, że czasza spadochronu i olinowanie są prawidłowo złożone, narciarz nie zacznie szusować po stoku dopóki nie upewni się, że wszystkie wiązania przy butach i nartach są poprawnie zatrzaśnięte.

Tak samo jest z żeglowaniem –  tu bezpieczeństwo musi być na najwyższym poziomie bo woda to żywioł nieokiełznany, nieprzewidywalny. Żywioł, z którym wielu wytrawnych żeglarzy przegrało walkę. Kamizelki ratunkowe pneumatyczne zaprojektowano tak, aby każdy kto z nich korzysta  mógł czuć się bezpiecznie i komfortowo wyruszając na wodę.