Dlaczego warto skorzystać z terapii?

Dlaczego warto skorzystać z terapii?

Przed moją pierwszą wizytą u terapeuty podchodziłam do całego wydarzenia dosyć sceptycznie uważając, że to nie ma sensu, jednak po wyjściu z gabinetu moje podejście zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Poczułam się nie tylko zrozumiana i poniekąd usprawiedliwiona, ale spotkanie to przede wszystkim dało mi nadzieję na lepsze jutro.

Wizyta u psychoterapeuty

rekomendowany dobry terapeuta z warszawyDo skorzystania z pomocy psychoterapeuty namówiła mnie przyjaciółka, która sama jest na studiach medycznych i planuje w przyszłości zostać terapeutką. Po jednej z cięższych dla mnie rozmów uświadomiła mi, że to, z czym mierze się na co dzień w głowie nie jest wynikiem charakteru, ale prawdopodobnie zaburzenia. Zawsze byłam bardzo wrażliwą osobą, która pomimo wieku dorosłego w żaden sposób nie radziła sobie z emocjami, ani tymi pozytywnymi, ani tym bardziej negatywnymi. Kiedy już się pojawiały występowały w najsilniejszej skali, jaką jestem w stanie odczuwać, co niesłychanie mnie męczyło i dopiero rekomendowany dobry terapeuta z Warszawy pomógł mi zrozumieć siebie i wyjść na prostą. Rzeczywiście zostało we mnie zdiagnozowane zaburzenie, a kiedy rozmawiałam o nim z terapeutą i wszystko o czym mówił potwierdzało się w moim przypadku już sam ten fakt dodał mi niesłychanie dużo otuchy ponieważ zrozumiałam, że to nie ja jestem winna, to po prostu zaburzenie z którym zmaga się bardzo wiele osób.

Dzięki psychoterapii przestałam czuć się samotnie i niezrozumiale. Przestałam też winić siebie o wszystko. Co więcej okazało się, że w dzisiejszych czasach większość zaburzeń można wyleczyć w postaci czegoś na wzór programowania. Na psychoterapii uczymy się nowych, zdrowych reakcji, którymi zastępujemy te destrukcyjne tym samym pozbywając się ich. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że psychoterapia nauczyła mnie uwalniać i przepracowywać emocje, dzięki czemu dziś jestem w stanie nad nimi panować.