Dobre farby do porcealny

Dobre farby do porcealny

Bardzo lubię uczestniczyć w kreatywnych warsztatach. Raz że bardzo lubię kontakt z innymi ludźmi, a dwa że lubię w swojej przestrzeni mieć rzeczy które wykonane są własnoręcznie. Czerpię z tego wiele satysfakcji, a kreatywne spędzanie wolnego czasu pozwala mi na uspokojenie myśli.

Zdobienie talerzy farbą

farby do porcelanyWraz z koleżanką która również lubi tego typu spotkania wybrałyśmy się na warsztaty z porcelany. Myślałyśmy że będziemy wykonywać tradycyjne porcelanowe naczynia jednak tak się nie stało. Okazało się że czekają już na nas różnego rodzaju naczynia z porcelany, które samodzielnie będziemy zdobić. Formuła warsztatów spodobała mi się bo miałam kilka pomysłów na to jak ozdobić naczynia. Po krótkim wstępie na którym dwie miłe prowadzące tłumaczyły co będziemy robić i jakich technik używać, zaczęliśmy część praktyczną warsztatów. Każdy dostał dwa różnej wielkości białe talerze oraz dwie białe filiżanki. Do dyspozycji mieliśmy trzy techniki. Malowanie farbami do porcelany, rysowanie za pomocą kolorowych pisaków, rysowanie czarnymi markerami do ceramiki. Ja zdecydowałam się na farby do porcelany. Pierwszy etap prac polega na odtłuszczaniu naczyń benzyną ekstrakcyjną. Przy tym etapie używamy wacika nasączonego płynem. Drugi etap polegał na narysowaniu markerami wzorów na naczyniach, trzeci etap to malowanie farbami wyrysowanych wzorów. Malowanie farbkami do porcelany okazało się bardzo relaksujące, farba była bardzo dobra jakościowo i dokładnie kryła. Ciekawe mocno na pigmentowane kolory podkreślały unikatowe wzory na naczyniach. Po skończeniu etapu malowania naczynia przez cztery godziny schły a później trafiły do piekarnika gdzie pod wpływem temperatury farba zastyga i wysycha. Naczynia po wyjęciu z piekarnika prezentowały się pięknie. Zdecydowałam że jeden z zestawów podaruję bliskiej osobie, drugi zaś zostawię dla siebie.

Spędzanie czasu w tak twórczy sposób pozwala na rozwój. Po warsztatach zakupiłam takie farby i sama w zaciszu domowym zaczęłam zdobić naczynia. W taki sposób udekorowałam całą swoją zastawę która teraz nabrała nowego charakteru.