Dom modułowy na własnej działce

Dom modułowy na własnej działce

Z mężem po ślubie jakiś czas zastanawialiśmy się nas tym czy kupić mieszkanie w bloku czy też może wybudujemy dom. Wiedzieliśmy, że budowa domu wiąże się z wzięciem przez nas dużo wyższego kredytu. Jednak chyba tak do końca nie wyobrażaliśmy sobie mieć mieszkania.

Budowa domu modułowego

domy modułoweNajpierw zaczęliśmy od szukania działki w dobrej cenie. I bardzo szybko znaleźliśmy taką z tym że była ona na terenie podmokłym. W sumie na początku stwierdziliśmy, że przecież nikt się nam nie zdecyduje na postawienie domu na tej działce. Ale gdy poczytałam trochę więcej na ten temat to dowiedziałam się, że są przecież domy modułowe, które można postawić na różnych terenach. Takie elementy domu robi się praktycznie w całości w fabryce. Dopiero po tym wszystko montuje się na postawionych fundamentach. I trwa to nie dłużej niż miesiąc. Także jeśli tak szybko byśmy mieli postawiony dom to chyba wszyscy byliby zdziwieni. Oczywiście najpierw musiałam sprawdzić ile takie coś będzie kosztowało. Byłam przygotowana na wszystko. Jednak byłam bardzo miło zaskoczona gdy okazało się, że postawienie takiego modułowego domu jest tak naprawdę sporo tańsze od tradycyjnego. No oczywiście ekipa nie musi pracować tyle czasu co normalnie. Dlatego też z mężem od razu zdecydowaliśmy się na wybór odpowiedniego projektu. Chcieliśmy żeby jak najszybciej dom powstał. Oczywiście w tym czasie musieliśmy postawić fundamenty i trochę zagospodarować tą działkę.

Jednak z tym nie było najmniejszego problemu. Bo odpowiednie fundamenty zrobiła nam znajoma ekipa budowlana. W sumie potem w niedługim czasie zaczął powstawać dom. Ja nie przypuszczałam, że to wszystko pójdzie tak szybko. Już po dwóch miesiącach mogliśmy tam mieszkać. Byłam bardzo zadowolona. A nasz dom jest piękny.