Dotacje na niezbędny sprzęt – autoklawy

Dotacje na niezbędny sprzęt – autoklawy

autoklaw

W jaki sposób starać się o dotacje? Przede wszystkim musimy poważnie i bardzo skrupulatnie podejść do tematu. Musimy wiedzieć o co wnioskujemy i potrafić obronić swój biznesplan. Programów, z których możemy skorzystać jest bardzo dużo. Pieniądze możemy otrzymać z Unii albo z urzędu pracy.

Czy możliwa jest dotacja na autoklaw?

autoklaw

Możemy również starać się o różnego rodzaju dofinansowania albo pożyczki zwrotne. Załóżmy, że chcemy otworzyć gabinet stomatologiczny i potrzebujemy pieniędzy na urządzenie gabinetu. Najważniejszy jest prawidłowo wypełniony wniosek. To od niego będzie wszystko zależało. Musimy wypunktować w nim wszystkie sprzęty jakie chcemy zakupić. Potrzebne będą autoklawy oraz narzędzia do pracy przy zębach. Ważne są również lampy oraz sprzęt do prześwietleń zębów. Bardzo dobrym pomysłem jest również destylarka do wody. Wszystkie te sprzęty powinniśmy wymienić we wniosku oraz określić ich cenę zakupu. W dalszej części wniosku powinniśmy uzasadnić konieczność ich zakupu oraz to jak to wpłynie na naszą działalność. Na przykład destylarka, jako zakup można uzasadnić tym, że potrzebujemy naszym klientom podawać wodę wyłącznie nieskażoną niczym, kiedy muszą wypłukać usta po borowaniu zębów. Lampy, które świecą specjalnym światłem są bardzo oczywistym zakupem, którego nawet specjalnie nie trzeba uzasadniać. Jeżeli chodzi o autoklaw, to tutaj sprawa również jest prosta. Odkażanie narzędzi dentystycznych jest koniecznością po każdej wizycie. Każdy zrozumie konieczność takiego zakupu jak właśnie ten do odparzania i dezynfekcji narzędzi.

Jeżeli wymieniliśmy i uzasadniliśmy nasze zakupy do naszego wniosku musimy jeszcze wskazać naszych poręczycieli, którzy w razie naszego niepowodzenia zobowiązują się oddać kwotę, która otrzymamy jako dotacje. To dla niektórych najtrudniejsza część wniosku.

Wiele na temat autoklawów i możliwości ich kupna można znaleźć na – http://yeson.eu