Dziwne oferty i znakowanie odzieży

Dziwne oferty i znakowanie odzieży

Jakiś czas temu założyłam sobie konto na portalu, który podobno pomaga znaleźć pracę. Jest tam baza ofert, na które można wysyłać swoje zgłoszenia, ale oprócz tego portal wysyła ci na pocztę własne propozycje zawodów dla ciebie.

Zaproponowano mi znakowanie odzieży

znakowanie odzieżyJednak nie do końca mi się to podoba, z kilku powodów. Po pierwsze, rzadko zaglądam na pocztę – raczej wtedy, kiedy oczekuję jakiejś naprawdę ważnej wiadomości, a ten portal wysyła mi masę ofert, które zapychają niepotrzebnie całą skrzynkę. Po drugie – i najważniejsze – te oferty wcale nie są związane z moimi zainteresowaniami ani z moim doświadczeniem zawodowym. Chciałabym zostać redaktorką, mieć do czynienia z tekstem pisanym – poprawiać go, pisać artykuły, wprowadzać korektę. Jednak portal wysyła mi propozycje od firmy, którą jest pewna agencja reklamowa. Raczej nigdy nie interesowała mnie praca w branży reklamowej, ale jestem jeszcze w stanie zrozumieć to, że w jakiś sposób może być to powiązane. Ale zlecenie mówiące o tym, że mogłabym wykonywać grawer laserowy na różne okoliczności to już chyba przesada. To zupełnie nie wiąże się z niczym, co podałam w kwestionariuszu sprawdzającym moje kompetencje i preferencje co do stanowiska. Tak samo jak trwałe znakowanie odzieży, które również mi zaproponowano – myślałam, że to żart. Ale ten portal chyba w ogóle nie przejmuje się tym, co wpisałeś o sobie w rzekomo ważnym kwestionariuszu, który miał pomóc w doborze pracy. Ja wpisałam moje miejsce zamieszkania, czyli Olsztyn, w odpowiednią rubrykę. Ale większość zgłoszeń, jakie dostaję, dotyczy pracy w miastach takich, jak Kraków czy Warszawa. Miałabym jeździć tyle kilometrów do pracy, której nawet nie będę lubiła?

To dla mnie niepojęte. Postanowiłam usunąć konto na tej stronie, ponieważ nie znalazłam żadnych ciekawych ofert pracy. Będę musiała poszukać na innych stronach internetowych, tych na szczęście nie brakuje. Moja skrzynka pocztowa też będzie mogła sobie odpocząć od tych niekończących się wiadomości, które od razu zaznaczam do usunięcia. Zawiodłam się.