Ekologiczne sposoby na pachnący dom

Plastikowe odświeżacze powietrza mają tą jedną wadę, że nie ulegają biodegradacji. Tymczasem patyczki zapachowe są ekologicznym i najbardziej naturalnym sposobem na zapewnienie sobie pięknie pachnących wnętrz w domu, biurze lub innym miejscu. Łatwe użycie patyczków sprawia, ze są one ulubionym odświeżaczem powietrza.
Jak działają naturalne pochłaniacze zapachów?
Naturalne pochłaniacze zapachów działają na zasadzie dyfuzji. Delikatnie wydzielają zapach, a właściwie przewodzą zapach skondensowany w szklanym pojemniku przypominającym mały słoik lub wazon. Tak właśnie funkcjonują patyczki zapachowe. Najlepszy jest naturalny odświeżacz powietrza, gdyż działa długo, a po zużyciu ulega biodegradacji. Na takiej właśnie zasadzie działają długie patyczki zanurzone w gęstej cieczy z zapachem. Aromaty, jakie warto stosować do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów to przede wszystkim zapachy kwiatowe. Najchętniej wybierane rodzaje zapachów to różany, liliowy, konwalia, lawenda oraz aromaty morskie (morska bryza) i leśne. Zapach igliwia idealnie pasuję do okresu świąt. Wówczas podkreśla jeszcze bardziej atmosferę panującą w domu, gdy w centralnym miejscu stoi choinka, a pod nią zgromadzone są prezenty. Pochłaniacze zapachów wytrzymują przynajmniej miesiąc. Nie wymagają żadnych zabiegów, jak ma to miejsce w przypadku innych, półautomatycznych dyfuzorów wykonanych z plastiku lub aluminium.
Naturalne zapachy pomagają zneutralizować inne wonie w domu. Idealnie nadają się do kuchni, przedpokoju i łazienki. Dzięki naturalnym odświeżaczom powietrza w domu zawsze panować będzie odświętny nastrój. Kwiatowy aromat działa dodatkowo odprężająco. Zapachy warto postawić np. na parapecie wewnętrznym, na szafce lub wyżej ustawionej półce, by aromat równomiernie rozchodził się po domu.