Firma wizytówkarska

Firma wizytówkarska

Skończyłem studia graficznie 2 lata temu i od tej pory nie mogłem specjalnie znaleźć stałego zatrudnienia. Możliwe, że częściowo problemem był brak mojego doświadczenia, ale też przypuszczam, że pracodawcy grali nie do końca uczciwie i po prostu zapraszali nowe osoby na staż, za który płacił urząd pracy, a jak staż się kończył brali kolejnych „darmowych” pracowników. Z tego powodu postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyć własną firmę.

Projektowanie wizytówek

wizytówki wykonywane w BydgoszczyZastanawiałem się długo nad profilem swojego nowego biznesu – żeby tworzyć grafikę do gier trzeba było być naprawdę kimś liczącym się i pracującym w dużej korporacji. To samo tyczyło się reklam. Spora liczba grafików para się fotografią, ale ja z kolei nie potrafiłem obsługiwać aparatu – tyle, co na potrzeby własne. Zamiast rozpoczynać coś na siłę, zacząłem się zastanawiać w czym jestem dobry i co uważam za swoje zalety. Lubiłem minimalizm – proste, estetyczne projekty. Wpisałem w wyszukiwarce internetowej hasło „wizytówki wykonywane w Bydgoszczy” i wyskoczyło zaledwie kilkanaście propozycji. Na tak duże miasto to stosunkowo mało, natomiast po przejrzeniu ofert, zastanowiło mnie jak to się dzieje, że połowa z nich jeszcze utrzymuje się na rynku bo to co proponowali wyglądało jak rysunki przedszkolaka w porównaniu z profesjonalnie wykonanymi wizytówkami. Moim atutem było wykształcenie w tym kierunku i to, że posiadałem już legalnie zarejestrowany program do wykonywania takich projektów, w związku z czym mogłem to już odpisać kosztów. Musiałem natomiast zainwestować w dobrą drukarkę, tusze i różnego rodzaju papiery. Przygotowałem też portfolio, żeby przyszli klienci mieli z czego wybierać.

Działalność udało mi się zarejestrować dopiero w zeszłym tygodniu, w związku z czym dzisiaj był pierwszy dzień otwarcia mojej małej siedziby. Póki co bezowocny, ale niczego lepszego się nie spodziewałem na początku. Znajomi mieli mnie polecić, niedługo też pojawi się moja reklama w sieci i banner na budynku. Wtedy, mam nadzieję, wszystko ruszy porządnie.