Garaż z drewna zamiast murowanego?

Garaż z drewna zamiast murowanego?

Żyjemy w czasach gdy nic już nie jest oczywiste, a nowe trendy wypierają tradycyjne rozwiązania. Nie jesteśmy tu od tego by oceniać co jest lepsze, a co gorsze. Chcemy zwrócić jedynie uwagę na innowacyjne rozwiązania, które pojawiły się stosunkowo niedawno na naszym polskim rynku. Większość z nas miała już (wątpliwą bądź nie) przyjemność występowania o pozwolenie na budowę.

Drewniana wiata zamiast garażu? Czemu nie?!

wiata garażowa drewnianaJeśli jeszcze Państwo nie mieli takiej okazji, życzę Wam by jeśli zajdzie potrzeba budowy, zmieniły się przepisy byście nie musieli tego robić. Tak też jest z domami, budynkami gospodarczymi czy garażami. Trochę z powodu przepisów, trochę z powodu ułatwienia, a trochę estetyki ktoś wymyślił „garaż” z drewna. Nasz garaż jest tak naprawdę wiatą, więc nie potrzeba na nią zezwolenia. Gdy usłyszeliśmy pierwszy raz hasło: wiata garażowa drewniana, zabrzmiało to dziwnie i mieliśmy mieszane uczucia. Nie chroni to przecież przez warunkami atmosferycznymi? Jednak nie do końca. Wiata jest nieogrzewana, często ażurowa, ale doskonale chroni przed śniegiem, deszczem czy smażącym słońcem – szczególnie gdy wiatę porośnie np. bluszcz. Jest rozwiązanie niesamowicie praktyczne, gdy mamy już normalny, podstawowy garaż, a chcemy dodatkowy. Wiaty wyglądają bardzo estetycznie, komponują się z prawie wszystkimi domami. My jesteśmy akurat za postępem. Poznaliśmy ceny różnych możliwości, stworzyliśmy ranking by mieć porównania. Wiemy jak wypadają domy z cegły, z drewna oraz z pustaków.

Wiemy też teraz jak wypadają garaże te wolnostojące, dobudowane jak i wiaty. Państwu dzielimy się naszymi refleksjami. Budownictwo nie musi być męczące. Jeśli zrobimy to z głową, z dobrym projektantem, architektem – budowanie stanie się czysta przyjemnością. Ideałem będzie gdy różnicę odczują również nasze portfele.