Gdzie zbudować ogród zimowy?

Gdzie zbudować ogród zimowy?

Możliwość korzystania z ogrodu nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych czy też mroźną zimą przekonuje coraz większą rzeszę ludzi. Otaczanie się zielenią w domu i poza nim stało się niezwykle popularne i nic w tym dziwnego. Zieleń roślin wokół nas pozytywnie nastraja i pozwala odpocząć naszym oczom. Warto zatem rozważyć budowę zielonej oranżerii.

Zimowy ogród – budowa i aranżacja

profesjonalna budowa małego zimowego ogroduCoraz więcej właścicieli mieszkań przerabia swoje balkony w zielone zaułki, aby mieć choćby namiastkę własnego ogrodu. Przeszklone zadaszone balkony emanują zielenią o każdej porze roku, a przy niewielkim punktowym ogrzewaniu można z nich korzystać nawet mroźną zimą. Profesjonalna budowa małego zimowego ogrodu to także doskonała opcja dla mieszkańców budynków jednorodzinnych. W prosty sposób można zamienić taras na dodatkową przestrzeń użytkową w otoczeniu ulubionych roślin. Budowa zimowego ogrodu nie jest skomplikowana, trzeba jedynie pamiętać, że ciężka konstrukcja ogrodów całorocznych wymaga solidnego fundamentu. Jeśli takiego nie ma, trzeba będzie go wybudować. Jeśli fundament istniejącego tarasu jest zniszczony, trzeba go naprawić. Profesjonalna budowa małego zimowego ogrodu wiąże się także z wyborem odpowiedniego miejsca (jeśli nie jest ono przesądzone usytuowaniem istniejącego tarasu). Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ściana wschodnia. Poranne słońce zapewni odpowiednie nagrzanie wnętrza, lecz nie będzie go przegrzewać. Ściana zachodnia i południowa wymagać będą zacienienia w postaci rolet. Na ścianie północnej natomiast trzeba liczyć się z małą ilością promieni słonecznych oraz koniecznością solidnego dogrzewania.

Wykończenie i aranżacja zimowego ogrodu daje nam ogromne możliwości. W tak przyjemnym miejscu można stworzyć przytulny salon, jadalnię, a nawet domowe biuro. Pamiętajmy, że w takim miejscu wygodniej będzie postawić na podłogę z terakoty lub gresu. Są łatwiejsze w czyszczeniu i kumulują ciepło promieni słonecznych, oddając je później do otoczenia.