Idealne miejsca na spacer w Łodzi

Idealne miejsca na spacer w Łodzi

Łódź to duże miasto położone w samym centrum Polski. Znajduje się tutaj wiele miejsc, w których można pooglądać piękną roślinność i zrelaksować się po ciężkim dniu. Dwoma miejscami, które warto odwiedzić w tym mieście są Ogród Botaniczny i Park Klepacza.

Dwa piękne ogrody w Łodzi

najpiękniejsze ogrody w ŁodziOgród Botaniczny wyróżnia się na tle innych parków i ogrodów swoim przepięknym, różnokolorowym „morzem” tulipanów. Kwiaty te tworzą razem wyjątkowy, kolorowy obraz. Kolekcje roślinne z całego świata zostały zostały rozdzielone na różne działy. Jednym z nich jest Ogród Japoński. Dwa stawy i roślinność pochodząca z Japonii i Dalekiego Wschodu odznaczają się nietypowym wyglądem. Alpinarium z kolei odznacza się górską roślinnością, sprowadzoną z całego świata. Dzwonki karpackie i floks szydlasty to rośliny to dwa z ponad 700 gatunków rosnących na tym terenie. Ogród jest miejscem, które idealnie nada się na wiosenne pikniki i długie spacery. Jednak jest jeszcze jedno miejsce w Łodzi, które również wyróżnia się swoim wyglądem. Jest to Park Klepacza. To, na co warto zwrócić uwagę w tym miejscu to wyjątkowa cebulica syberyjska. Właśnie w tym miejscu znajduje się jej największe skupisko. Wielki kwiatowy dywan robi wrażenie nie tylko na turystach, ale również na mieszkańcach Łodzi. Cebulice zakwitają wczesną wiosną, dlatego gdy stopi się cały śnieg, a kartkę w kalendarzu będzie można przerzucić na marzec, warto wyruszyć na długi spacer i poobserwować to piękne zjawisko. Wymienione miejsca to najpiękniejsze ogrody w Łodzi, zdecydowanie warte odwiedzenia.

Przy okazji pobytu w Łodzi warto odwiedzić Ogród Botaniczny i wybrać się na spacer po Alpinarium. Z kolei Park Klepacza to dobre miejsce do odwiedzenia wiosną. Tylko wtedy będzie można cieszyć się efektem, jaki daje cebulica syberyjska.