Jak wynająć pracowników z Ukrainy?

Jak wynająć pracowników z Ukrainy?

W wielu branżach w kraju zatrudniani są pracownicy pochodzący z za wschodniej granicy. Nie powinno to jednak nikogo dziwić skoro w Polsce brakuje pracowników fizycznych do przemysłu budowlanego czy produkcyjnego. Na rynku pojawiło się równocześnie wiele profesjonalnych pośredników, którzy pomagają właścicielom firm zatrudnić legalnie Ukraińców.

Czy wynajem pracownika z Ukrainy się opłaca?

wynajem pracownikówNiektórzy przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy, że zatrudnienie ukraińskich pracowników wiąże się z masą formalności, których trzeba dopełnić w kraju oraz za granicą. Najkorzystniej więc postawić na wynajem pracowników i skorzystanie z profesjonalnej oferty wykwalifikowanych agencji działających na rynku polsko – ukraińskim. To niezwykle wygodna opcja, która pozwala na zatrudnienie fachowców na stałe lub jedynie na określony czas. Wszystkie procedury i umowy są załatwiane bezpośrednio z przedstawicielem agencji – właściciel firmy nie musi więc udawać się do żadnego urzędu czy starać się o dodatkowe pozwolenia. Nawet kwestie finansowe czy rozliczanie czasu pracy jest załatwiane z pracownikiem agencji. Najczęściej to również po ich stronie leży zorganizowanie zakwaterowania Ukraińcom, wyżywienia czy transportu do i z miejsca pracy. Okazuje się, że takie rozwiązanie bywa znacznie tańsze i wygodniejsze niż zatrudnienie pracowników z kraju.

Warto zapoznać się z opiniami na temat agencji pracy działających na rynku i porównać proponowane warunki współpracy, wybierając najkorzystniejszą ofertę. Stawki zależą głównie od rodzaju wykonywanej pracy oraz wymagań stawianych przez przedsiębiorcę przyszłym pracownikom. Niektórzy przedsiębiorcy poszukują osób z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem, co oczywiście wiąże się z nieco wyższą kwotą zatrudnienia.