Jak zasilać łodzie i jachty?

Jak zasilać łodzie i jachty?

 

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne akumulatory, które nie są akumulatorami elektrolitowymi. Dzięki temu, ten rodzaj akumulatorów jest bardziej odporny na wstrząsy, uderzenia, czy niskie temperatury. Takie nowoczesne akumulatory mogą być stosowane zarówno w samochodach osobowych jak i łodziach.

Czy akumulator żelowy nada się do łodzi?

akumulatory żelowe do łodziPostęp technologiczny widoczny jest w różnych dziedzinach życia, ale również i w sposobie zasilania. Obecnie zamiast akumulatorów elektrolitowych, stosuje się akumulatory żelowe do łodzi oraz samochodów. Wynika to z faktu, ze tego typu akumulator jest pozbawiony wszystkich wad, z którymi wiąże się wykorzystywanie akumulatorów elektrolitowych. Nie są więc one podatne na nagłe rozładowywanie, zarówno pod wpływem niskich temperatur, jak i wytrząsów czy uderzeń. Właśnie dlatego ten rodzaj akumulatorów jest tak polecany do stosowania w łodziach – w ich przypadku stały dostęp do elektryczności będzie decydował o bezpieczeństwie osób, które na takiej łodzi się znajdują. Elektryczność pobierana z akumulatorów w ich przypadku jest bowiem stosowana do zasilania urządzeń i narzędzi nawigacyjnych. Tylko akumulatory żelowe są w stanie zapewnić ciągły i nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej, co przełoży się na bezpieczeństwo podczas podróży dana łodzią czy też jachtem. Dlatego też specjaliści polecają właścicielom i użytkownikom różnego typu łodzi korzystanie jedynie z akumulatorów żelowych. Obecnie są one sprzedawane w wielu sklepach motoryzacyjnych i hurtowniach internetowych.

Pomimo tego, że łodzie są zasilane silnikami spalinowymi, dużą rolę w ich działaniu odgrywają podzespoły elektroniczne., Mają one szczególne znaczenie dla bezpiecznego nawigowania podczas kierowania łodzią. Ważne jest, aby zapewnić stabilne źródło zasilania łodzi, przy pomocy nowoczesnych akumulatorów.