Jak zaszokować bliskich eleganckim nakryciem stołu?

Jak zaszokować bliskich eleganckim nakryciem stołu?

Święta to magiczny okres dla wielu domostw. Staramy się, aby ten czas był magiczny, nie tylko przez trzy dni. Dla wielu osób okres świąteczny zaczyna się już w listopadzie i trwa do końca stycznia. Przez te trzy miesiące nasze wnętrze przeżywa odnowienie. Przy pomocy prostych środków każdy z nas może sprawić, aby po wejściu do takiego mieszkania poczuć magię świąt.

Jak przygotować elegancki stół?

luksusowe eleganckie nakrycie stołuPierwszym elementem, z jakim kojarzą nam się święta jest roślinność. Wieszamy jemiołę pod lampą w salonie, stawiamy gwiazdy betlejemskie w doniczkach oraz dekorujemy choinkę. Jeżeli zdecydujemy się na drzewko w doniczce, to zyskamy w mieszkaniu wspaniały i naturalny leśny zapach. Następną częścią dekoracji jest luksusowe eleganckie nakrycie stołu w jadalni. Zacznijmy od świecznika, który ozdobi środkową jego część. Dopasujmy go kolorystyką: nie musi on być wcale zielony, ale wiele osób korzysta z białych albo pozłacanych, które są bardziej stonowane i genialnie ozdabiają nowoczesne wnętrza. Dla osób bardziej trendy polecane są świeczniki ledowe, które są znacznie bezpieczniejsze od klasycznych świeczek. Ponadto są bardziej uniwersalne i mogą stanowić eleganckie nakrycie stołu nie tylko w czasie świąt. Jednak podstawą jest luksusowy obrus. Jeżeli decydujecie się na klasyczny wystrój, to można zainwestować w eleganckie i pozłacane nakrycie, które będzie stanowić świetną bazę dla białej zastawy w czasie świątecznych posiłków. Doskonale skomponuje się to z jasnymi serwetkami ze złotymi obrączkami. 

Święta to czas wyjątkowy, w którym również ważna jest dekoracja głównego miejsca, czyli stołu. Nakrycie go jest sztuką i należy pamiętać, że dużo wcale nie znaczy lepiej. Warto podejść do tematu na spokojnie, bo przepych w nakryciu stołu może sprawić, że czar zniknie. Dlatego też lepiej zainwestować mądrze w dobrej jakości dodatki oraz ekskluzywny obrus.