Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Najpopularniejszym sposobem na ogrodzenie działki jest siatka ogrodzeniowa. Siatka, którą wybierzemy na płot jest trwała oraz łatwa w montażu, a także możemy ją zakupić w bardzo niskiej cenie. W sklepie budowlanym najczęściej znajdziemy kilka rodzajów siatek ogrodzeniowych, które różnią się od siebie rodzajem oraz klasę wytrzymałości, a także odpornością na czynniki atmosferyczne.

Ogrodzeniowa siatka powlekana tworzywem sztucznym

ogrodzenia z siatkiPłot wykonany z siatki, który otoczony jest dodatkową warstwą PVC jest też znacznie bardziej odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć. Dodatkowo  wysokiej jakości ogrodzenia z siatki charakteryzują się właściwościami antykorozyjnymi. Siatka ogrodzeniowa dostępna jest w sklepie budowlanym w wielu różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możemy ją indywidualnie dopasować do stylistyki otoczenia. Niestety minusem siatki ogrodzeniowej powlekanej jest to, że kolor przy niej blaknie w wyniku oddziaływania promieni słonecznych. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór nieco droższe i siatki metalowej, która pozwala nam uniknąć takiego problemu. Przy wieloletnim korzystaniu z siatki ogrodzeniowej mogą pojawiać się tam różnego rodzaju ubytki dobry tworzywie, które doprowadzają do rdzy i dlatego powinniśmy dbać o regularnej konserwacji ogrodzenia. Dobrym rozwiązaniem jest również płot siatkowy ocynkowany, który został pozbawiony całego sztucznego tworzywa.

Takie rozwiązanie sprawia, że metalowa siatka ogrodzeniowa jest znacznie bardziej odporna na korozję oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Decydując się na taki zakup mamy pewność, że siatka metalowa będzie nam służyć przez wiele lat. Najważniejszym parametrem, który decyduje o żywotności siatki jest grubość ocynku.