Jaką zewnętrzną skrzynkę na listy kupić?

Jaką zewnętrzną skrzynkę na listy kupić?

 

Wielu producentów oferuje bardzo ciekawe rozwiązania skrzynek na listy, chroniąc ich zawartość przed uszkodzeniem i kradzieżą. Wykonują je z nierdzewnego materiału, by warunki atmosferyczne nie zniszczyły wewnętrznego mechanizmu. W ofercie znajduje się duży wybór systemów zabezpieczających.

Jakie zabezpieczenia posiadają skrzynki na listy?

wolnostojąca przelotowa skrzynka na listyMożna wyróżnić kilka rodzajów skrzynek na listy. Pierwszą są skrzynki wolno stojące przed posesją. Ich mieszkańcy używają ich z powodu braku ogrodzenia. Również konstrukcja takiej skrzynki na listy nie jest skomplikowana. Na drewnianym lub metalowym słupku znajduje się nieduża skrzynka, z zaokrąglonym dachem. Listonosz po wsadzeniu przesyłki podnosi znajdującą się obok chorągiewkę, przez to lokatorowie wiedzą że ich przesyłka dotarła. Drugim sposobem jest umieszczenie skrzynki na listy, na płocie po zewnętrznej stronie. Jest to sposób bardzo wygodny, ale sama skrzynka jest bardzo widoczna. Dodatkowo listonosz ma możliwość przyniesienia jedynie listu lub niewielkiej paczki. W ofercie sklepów znajduje się bardzo duży wybór skrzynek pasujących do metalowych lub drewnianych ogrodzeń. Ostatnią bardzo ciekawą skrzynką jest wolnostojąca przelotowa skrzynka na listy. Jej autem jest to że cała główna część jest schowana w ogrodzeniu. Na zewnętrzną stronę wystaje tylko miejsce wrzutowe listów i paczek. Mieszkańcy odbierają paczki już po wewnętrznej stronie ogrodzenia. System polega na tym że paczka po wrzuceniu spada do specjalnego pojemnika.

Zaletą korzystania z skrzynek przelotowych jest ich wygoda korzystania i dla mieszkańców, ale i listonoszów. Dodatkowo nie zwracają swojej uwagi tak mocno jak zwykłe skrzynki, przez co nie kuszą potencjalnych złodziei. Każdy rodzaj skrzynki można zabezpieczyć w specjalny zamek z kluczem.