Jaki rodzaj dachu wybrać?

Jaki rodzaj dachu wybrać?

 

W moim związku najbardziej podoba mi się to, że mąż zawsze pyta mnie o zdanie przy podejmowaniu ważnych decyzji. Tak naprawdę to to mnie urzekło w Arturze, bo czułam, że moja opinia jest dla niego ważna. Nawet jeśli nie miałam pojęcia o czym mówimy, naświetlał mi sprawę, a potem znów pytał, co sądzę.

Zalety i wady blachodachówki

blachodachówka WrocławOstatnio taką rozmowę przeprowadzaliśmy na temat dachu naszego nowego domu. Nie mam pojęcia, jakie są rodzaje pokryć, ale tego akurat musiałam się dowiedzieć, bo przecież jest to bardzo istotne jak będzie wyglądał i z czego będzie zbudowany. Artur zaproponował blachodachówkę. Wiedział, że nie mam pojęcia o tym temacie, więc krótko przedstawił mi różnicę między nią a dachówką ceramiczną. Różnicę napisał mi w złotówkach. Zrozumiałam to bardzo dokładnie. Powiedział, że może się zdarzyć, iż blachodachówka będzie wydawała dźwięki przy kurczeniu i rozszerzaniu, bo tak reaguje na temperaturę, ale za to lepiej radzi sobie ze śniegiem i nie potrzebuje tak porządnej więźby jak dachówka ceramiczna. Oboje wiedzieliśmy, że to co mówił dalej było mniej istotne, bo najważniejsza była dla nas kwota. Powiedział, że sprawdził dokładnie hasło blachodachówka Wrocław i prześwietlił ceny. Z daleka nie ma co sprowadzać produktu, bo przy naszej ilości nie będzie to opłacalne. Potwierdziłam wybór blachodachówki i mogłam już wybierać jej rodzaj i kolor. Była bardzo ładna, więc nie wiem, po co się w ogóle zastanawialiśmy. Jednak Artur dał mi wybór i to było fajne.

Wiele rzeczy jest ważnych w związku. Dla jednej kobiety będzie istotne, że może wybierać materiały,  z których budowany jest jej dom, a drugiej w ogóle nie będzie na tym zależało. Dla mnie dach nad głową w fizycznym sensie był mniej ważny niż to, z kim będę pod tym dachem mieszkać i czy będę w nim szczęśliwa.