Jakie pluszaki dla małych dzieci?

Jakie pluszaki dla małych dzieci?

Najlepszą zabawką z dzieciństwa okazuje się pluszowy miś. Często nawet towarzyszy nam przez całe życie i w chwilach słabości nadal uwielbiamy się do niego przytulać. Jest niezastąpiony, delikatny i miękki, a co najważniejsze za każdym razem mas wysłucha. Pluszaki są również najbardziej popularnym prezentem zaraz po narodzinach dziecka. Jaki rodzaj wybrać dla niemowlęcia?

Przytulanka w postaci pluszowego misia

misie pluszowe dla dzieciAby dopasować odpowiedni rodzaj misia, dla malutkiego jeszcze dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały one wykonane. Każda zabawka pluszowa powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów oraz obowiązkowo posiadać normy unijne. Podczas kupna ważne, by wybierać misie pluszowe dla dzieci pozbawione dodatkowych ozdób i twardych elementów, które mogłyby doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku takiego jak połknięcie lub skaleczenie. Z naszej strony nie powinniśmy zapominać o dbaniu o maskotki oraz częstym ich praniu, by uniknąć gromadzenia się kurzu, a także innych niebezpiecznych bakterii. Dziecko już w pierwszych miesiącach życia może zasypiać z pluszową zabawką, dla niemowląt najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem będzie miś w formie mięciutkiego kocyka. W przypadku większego dziecka podczas snu może już towarzyszyć mu tradycyjny miękki pluszowy miś. Ceny pluszaków tak jak ich oferta jest bardzo różna, jednak możemy spokojnie znaleźć misie bardzo dobrej jakości w atrakcyjnej i korzystnej ofercie cenowej.

Pluszowego misia możemy wręczyć dziecku na każdą okazję: chrzest, urodziny, święta, dzień dziecka lub bez żadnej okoliczności. Ostatnio bardzo ciekawym rodzajem są nowoczesne interaktywne pluszaki wydające różne dźwięki. Do najpopularniejszych należy szumiący miś, który działa uspokajająco i pomaga dziecku w szybkim zaśnięciu.