Jakie tajemnice kryje Świebodzin?

Jakie tajemnice kryje Świebodzin?

Świebodzin jest miastem, które każdego roku przyciąga setki turystów. Zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Dla tych drugich doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu są organizowane kolonie. Co najmłodsi powinni koniecznie obejrzeć w Świebodzinie? Czy warto właśnie dam zabierać dzieci na kolonie?

Świebodzin miastem na kolonie?

kolonie świebodzinŚwiebodzin swoją sławę zyskał przede wszystkim za sprawą figury Chrystusa Króla, która w latach 2010-2011 była najwyższym posągiem Chrystusa na świecie. Jednak to nie jedyna atrakcja, którą można obejrzeć w tym mieście. Świebodzin jest miastem z długa historią, a co za tym idzie spotkać w nim można wiele zabytków. Między innymi Zamek Joanitów pochodzący z XVI wieku czy kościół św. Michała Archanioła z XV wieku. Jeżeli jednak chodzi o kolonie świebodzin ma do zaoferowania najmłodszym ciekawe rozrywki. Jedną z nich jest Kolejka Ogrodowa Nietoperek z jeżdżącymi wagonikami. W Mostkach za Świebodzinem odwiedzić można także park rozrywki dla dzieci. W nim najmłodsi mogą pooglądać różne gatunki zwierząt takie jak zebry, strusie, małpy czy kolorowe papugi. Wszystkie zwierzęta w zoo mają stworzone odpowiednie warunki do życia. Dla najmłodszych takie zwierzęta na wyciągnięcie ręki to nie lada przeżycie. W tym mini zoo dzieci mogą także spędzić czas w parku rozrywki Portland. Miejsce to pełne jest atrakcji takich jak trampoliny, pojazdy na monetę, basen wypełniony piłeczkami czy dmuchane zamki.

Czy wiedziałeś, że Świebodzin wiąże się także z życiem Czesława Niemena? To właśnie w tym mieście dorastał. Dlatego też w Świebodzinie nie mogło zabraknąć ławeczki jemu właśnie poświęconej. Podczas wycieczki do tego historycznego miasta, ławeczka koniecznie musi znaleźć na liście pośród innych atrakcji do odwiedzenia.