Kilkudniowy kurs wspinaczki

Kilkudniowy kurs wspinaczki

Od jakiegoś czasu zaczęłam regularnie chodzić na ściankę wspinaczkową. Długo szukałam dla siebie jakiegoś zajęcia ruchowe i w końcu znalazłam coś, co naprawdę mnie pasjonuje. Z racji tego, że jestem niewysoka i lekka, łatwo pokonuje kolejne ścianki. Wynajęłam sobie nawet trenera, który przygotowuje mnie do tego, żebym we wakacje mogła się już wspinać w terenie.

Nauka wspinaczki skalnej

kursy wspinaczkoweW dzisiejszych czasach w szczególny sposób promowana jest wszelka możliwa aktywność fizyczna. Mówi się, że sport to zdrowie, dlatego postanowiłam znaleźć sobie jakiś idealne dla mnie, ruchowe zajęcie. Po długich poszukiwaniach, zupełnie przez przypadek trafiłam na ściankę wspinaczkową. Możliwość wspinania się po sztucznych ściankach bardzo mnie pochłonęła. Do tego stopnia, że wykupiłam sobie indywidualne lekcje. W ciągu kilku miesięcy na tyle opanowałam sztuczne ścianki, że zaczęły interesować mnie kursy wspinaczkowe w terenie. Wspinanie się na prawdziwych skałach jest bowiem zupełnie innym przeżyciem. Trzeba być, bowiem, w takiej sytuacji przygotowanym praktycznie na wszystko. Zapisałam się więc na taki wakacyjny kurs wspinaczkowy. Potrwa on kilka dni, w trakcie których zdobędę nie tylko praktyczne umiejętności wspinania się po najprostszych skałach, ale też wiedzę teoretyczną na temat sprzętu oraz różnych technik wspinaczkowych. Profesjonalny sprzęt będę miała wypożyczony w cenie. Na razie opanowuje swoje umiejętności na sztucznej ściance.

W życiu nie spodziewałam się, że moją wielką pasją okaże się wspinaczka. Na razie doświadczyłam tylko wspinania się po sztucznej ściance, ale we wakacje będę brała udział w specjalnym kursie wspinaczkowym, na którym będę miała okazję wspinać się na prawdziwych skałach. Cały kurs odbywać się będzie pod okiem profesjonalistów.