Kim jest Professional Scrum Developer?

Kim jest Professional Scrum Developer?

Scrum to jedna z najbardziej popularnych metod zarządzania projektami. Najczęściej korzysta się z niej podczas pracy nad produktami IT, ponieważ charakteryzuje się szczególną elastycznością i szybkim reagowaniem na zmiany. Jedną z bardzo ważnych osób w tym procesie jest Professional Scrum Developer. 

Kim jest Professional Scrum Developer?

Professional Scrum DeveloperScrum to jedna z najbardziej elastycznych i popularnych metod zarządzania projektami. Jest ona stosowana w IT, ponieważ doskonale nadaje się do pracy w tak zmiennym środowisku. Dzięki temu przy np. projektowaniu aplikacji zespół może oddawać kolejne funkcjonalne wersje w określonym czasie i od razu przechodzić do pracy nad kolejnymi, z uwzględnieniem uwag klienta. Kim jest więc Profesional Scrum Developer? To osoba, która łączy w sobie doświadczenie dewelopera oraz zasady Scruma. Profesjonalny Scrum Developer doskonale orientuje się w technikach developerskich, ale i świetnie zna metodę Scrum. Jest specjalistą od pracy zespołowej. Doskonale zna także zasady pracy z projektami IT. Professional Scrum Developer, to osoba, która doskonale nada się także na Scrum Mastera- czyli osobę, która zajmuje się zarządzaniem etapami Scruma (czyli sprintami) i nadzoruje cały proces. Jak zostać Professnal Scrum Developerem? Należy odbyć odpowiednie szkolenie, najlepiej takie prowadzone przez certyfikowanego trenera Scrum. Dobrze byłoby, aby szkolenie zawierało nie tylko teorię ale i symulacje konkretnych projektów, które oddadzą to, co może zaistnieć w rzeczywistości.

Scrum to metoda zarządzania projektami, którą każdy, kto pracuje w branży IT, powinien znać. Osoby, które dodatkowo zechcą pójść „wyżej” powinny wybrać właśnie szkolenia dla Professional Scrum Developerów. Dzięki nim staną się niezbędną osobą w zespole i podniosą swoje kwalifikacje.