Komfortowa piżama dla dziecka

Komfortowa piżama dla dziecka

Wiele mam ulega pokusie i kupuje zbyt wiele ubranek dla dziecka, czego wynikiem jest sporo ubrań całkowicie nowych, których maluch nie zdążył mieć na sobie, ponieważ z nich wyrósł. Dlatego lepiej wybierać modele niezbędne i praktyczne.

W jakiej piżamie może spać niemowlak?

piżama dla rocznego dzieckaDo momentu ukończenia dwunastego miesiąca życia maluchy są niemowlętami, które później stają się małymi dziećmi. Jednak często pomimo samego określenia nic się nie zmienia w sposobie ubierania dziecka, ponieważ ciągle nosi pieluszki i pije mleko z butelki. Nie mniej jednak ze względu na jego ruchliwość, warto zainwestować w praktyczne ubranka, które nie będą ograniczały ruchów. Na co dzień idealnie się sprawdzą body i spodenki, natomiast do spania będzie idealna piżama dla rocznego dziecka w formie pajacyków lub spodenek i podkoszulka. Pajacyki są o tyle dobre, że stanowią jednoczęściową piżamkę, w której maluch nie zmarznie nawet kiedy się odkryje podczas snu. Mają długie rękawy i długie nogawki z zakrytymi stópkami oraz są rozpinane na całej długości. Spodenki z podkoszulkiem są najlepsze dla starszego dziecka, ale również sprawdzą się u rocznego malucha. Oba rodzaje piżam są wykonane w całości z bawełny, która świetnie pochłania nadmiar wilgoci i pozwala skórze oddychać, przez co maluchy się nie pocą. Bez obaw można je prać w pralce w wysokich temperaturach, bo zachowają swój oryginalny kształt. W sklepach z odzieżą niemowlęcą znajdziemy przeróżne piżamki z ciekawymi nadrukami czy motywami w wielu rozmiarach.

Przeważnie roczne dzieci noszą odzież w rozmiarze od osiemdziesiąt do osiemdziesiąt sześć, ale zawsze trzeba mieć na uwadze, że maluch ciągle nosi pieluszki więc trzeba wybrać model większy, aby mogła się ona zmieścić. Jeżeli chodzi o ceny, to już za 20 zł kupimy fajną piżamę.