Komfortowe noclegi w Bieczu pełnym historii

Komfortowe noclegi w Bieczu pełnym historii

Poszukiwania nowych kierunków turystycznych warto zacząć od przeczesania kraju od krańca do krańca. Na przykład małopolska oprócz wielkiego Krakowa oraz górskiego Zakopca ma do zaoferowania średniowieczną perełkę z górskim klimatem. Sprawdź jak łatwo znaleźć noclegi w Bieczu i co warto zobaczyć?

Nocleg w Bieczu

noclegi w BieczuKażdy, kto znudził się komercyjną aurą polskich gór, a mimo to co roku tęskni za widokiem na Tatry może spróbować szczęścia na Pogórzu Karpackim. Nieduże miejscowości poprzecinane uroczymi rzeczkami i potokami pozwolą naładować akumulatory i wrócić do codzienności w pełni sił. Co więcej, w okolicznych hotelach, pensjonatach i agroturystykach łatwo znaleźć miejsca dla całych rodzin. Na przykład noclegi w Bieczu to kilkanaście hoteli i willi oferujących pokoje wraz z wyżywieniem. Malownicze uliczki pozwalają na wielogodzinne spacery po tym 5-tysięcznym miasteczku. A na każdym właściwie kroku można spotkać odciśnięty na tym niegdyś słynnym na cały kontynent miasteczku ślad średniowieczne świetności. Do dziś nad miastem króluje gotycki ratusz z dobudowaną renesansową wieżą, późnogotycka Kolegiata z cennym ołtarzem głównym, a tuż obok niej kolejna baszta obronna, która dziś pełn funkcję dzwonnicy. Zachowały się również inne średniowieczne fortyfikacje wraz z basztami, które niegdyś strzegły wjazdu do miasta stojącego na ropie naftowej, a dziś nadają miejscowości charakteru.

Wypoczywając w tym spokojnym miasteczku warto także zwrócić uwagę na urocze kapliczki, które zdobią rogatki dookoła Biecza. Zwłaszcza jeśli uda się wam zatrzymać na nocleg w pięknej willi lub nowoczesnych domku w stylu zakopiańskim. Spacer ulicą Bochniewicza zaprowadzi was do najstarszej kapliczki. Stoi ona w miejscu szubienicy i sięga pamięcią gotyku.