Koszty inwestycji w sufit napinany

Koszty inwestycji w sufit napinany

 

Determinującym często decyzję o dokonaniu zakupu czynnikiem jest cena. Jednak jeśli mowa o inwestycji dotyczącej jakości wykonania domu lub remontu mieszkania sugerowanie się wyłącznie ceną to wielki błąd. Trzeba zwrócić uwagę na jakość materiału i jego trwałość. Przykładem wybitnej trwałości przy zróżnicowanej cenie są sufity napinane.

Sufit napinany na każdą kieszeń

lekkie sufity napinane - cennikPowszechnie znane metody wykończeń sufitu opierają się na tynkach i płytach gipsowych. Pojawiły się również płyty z betonu i innych materiałów. Żadna z nich nie dorównuje jednak lekkością i szybkością montażu sufitom napinanym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę to uzyskamy wartości zbliżone przy czym koszt robót tradycyjnych jest wyższa. Kolejna sprawa to koszt utrzymania sufitu. Napinane sufity przez długie lata nie wymagają napraw, szpachlowania ubytków i malowania. Są bezawaryjne, wodoodporne i niepalne. Najtańsze powłoki białe, matowe z PCV kupimy już w cenie od 50 złotych za metr kwadratowy. Ceny rosną wraz ze stopniem skomplikowania konstrukcji sufitu i użytych powłok. Więcej zapłacimy za  powłoki sufitowe wykonane z tkanin poliestrowych i satynowych. Sufity napinane można budować w dość dużej dowolności np. łącząc powłoki o różnych kolorach lub tworząc wielopowłokowe sufity w oparciu o specjalne systemy montażowe. Do najdroższych sufitów napinanych należą te z nadrukiem dowolnego obrazu lub w wersji trójwymiarowej. Bardzo modne ostatnio sufity z powłok półprzezroczystych tzw. tranfluent budowane z pomocą specjalnego oświetlenia są również jedną z droższych wersji. Na koszt sufitu wpływa również ilość kątów na suficie, ilość obrysów rur i wysokość montażu. Decydując się na lekkie sufity napinane – cennik znajdziemy w sieci.

Producenci zamieszczają na swoich stronach cenniki lub kalkulatory do samodzielnego obliczenia wydatków. Nie daje to jednak wymiernych wyników i najlepiej bezpośrednio umówić się na wykonanie obmiaru lokalu. Usługobiorca wykona na miejscu wycenę o faktyczne dane oraz zaprezentuje nam wszystkie możliwe warianty sufitów napinanych.