Kupno zimowego płaszcza

Kupno zimowego płaszcza

Zawsze gdy miałam kiepski humor pocieszałam się zakupami. Żeby jednak nie wydawać bez sensu pieniędzy, zawsze starałam się kupować coś, co na pewno mi się przyda. Miałam ciężki tydzień w pracy i w piątek zdecydowałam się udać na zakupy. Tym razem chciałam kupić sobie jakiś ciepły płaszcz na zimę. Co prawda jesień dopiero się zaczęła, ale w wielu sklepach była dostępna już zimowa kolekcja.

Zalety zimowych płaszczy z alpaki

zimowe płaszcze z alpakiNie miałam ostatnio czasu na czytanie o modowych nowinkach, dlatego zupełnie nie wiedziałam, jakie stroje będą modne tej zimy. Całe szczęście w jednym ze sklepów sprzedawczyni doradziła mi bardzo dobre płaszcze. Były to zimowe płaszcze z alpaki, które w tym roku miały być bardzo modne. Przymierzyłam jeden z takich płaszczy i muszę powiedzieć, że od razu bardzo mi się on spodobał. Był długi za kolano, w związku z tym, miał dwustronny suwak, ponieważ ułatwia to zapinane się. W środku był ocieplony i miał kaptur, który również posiadał podszewkę. Bardzo spodobały mi się w tym płaszczu głębokie kieszenie, w których można było zmieścić naprawdę wiele „szpargałów”. Wybrałam bardzo ładny, jasny kolor, ściągnęłam z półki płaszcz w pasującym na mnie rozmiarze i udałam się do kasy. Okazja do założenie płaszcza nadarzyła się bardzo szybko, ponieważ zima przyszła w tym roku wyjątkowo szybko. Byłam z niego bardzo zadowolona.

Nie tylko okazał się wygodny i praktyczny, ale także pasował do wszelkich codziennych stylizacji. Najważniejsze było jednak to, że okazał się ciepły i świetnie sprawdzał się nawet podczas największych mrozów. Można go było także z łatwością wyprać chemicznie po sezonie, a wełniany materiał z alpaki nie uległ przy tym najmniejszemu zniszczeniu. Jestem bardzo zadowolona z zakupionego przeze mnie płaszcza.