Leczenie chorób przyzębia w gabinecie stomatologicznym

Leczenie chorób przyzębia w gabinecie stomatologicznym

Stomatolog to lekarz, który zajmuje się nie tylko wyrywaniem zębów i ich plombowaniem. W gabinecie stomatologicznym można skorzystać ze znacznie większej liczby usług. Nowoczesne gabinety maja do zaoferowania najnowsze technologie, dzięki którym zęby mogą być znowu zdrowe i nie będą bolały.

Paradontoza czyli jedna z najczęstszych chorób dziąseł

Leczenie chorób dziąseł WrocławJednak stomatolog zajmuje się nie tylko zębami, ale całą jamą ustną. „Stoma” z języka łacińskiego oznacza właśnie jamę ustną. Dlatego do stomatologa należy zgłosić się również wtedy, kiedy w czasie szczotkowania zębów w ślinie i na szczoteczce pojawia się krew. Wiadomo, że od czasu do czasu może się to zdarzyć – szczególnie jeśli ktoś używa tradycyjnych szczoteczek, które mogą zranić dziąsło. Jeśli jednak problem się powtarza i każdego dnia w umywalce znajduje się krew, to oznacza, że sprawa jest poważna. Leczenie chorób dziąseł Wrocław można przeprowadzić w praktycznie każdym gabinecie stomatologicznym. Lekarze dentyści zajmują się leczeniem paradontozy, czyli najczęściej występującej choroby dziąseł. Oczywiście można się też wybrać do specjalisty z zakresu leczenia dziąseł. Mowa o periodontologu, czyli lekarzu dentyście, który specjalizuje się w leczeniu chorób dziąseł, a zwłaszcza paradontoza. Nieleczona paradontoza może prowadzić do utraty zębów! Wynika ona najczęściej z tego, że w kieszonkach zębowych, a więc pod dziąsłami w miejscu przylegania tkanki żywej do zęba, gromadzą się bakterie. To one podrażniają dziąsło oraz doprowadzają do psucia zębów.

Na szczęście istnieją metody czyszczenia kieszonek zębowych i wcale nie jest to bolesne. Regularne czyszczenie kieszonek w gabinecie stomatologicznym z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty czyli znacznie poprawi stan dziąseł. Warto umówić się na wizytę od razu po zauważeniu pierwszych objawów.