Leczenie skóry trądzikowej

Leczenie skóry trądzikowej

Wypryski oraz stany zapalne i zaczerwienienia są bardzo widoczne, poprzez to, że znajdują się zwyczaj na twarzy i dekolcie. Tych części ciała nie da się zasłonić. Przez to czujemy się mniej atrakcyjni, jak i wstydzimy się swojego wyglądu. Trądzik sprawia, że tracimy pewność siebie i chęć do poznawania nowych osób.

Serum przeciwtrądzikowe – naturalny sposób na trądzik 

serum na trądzikLeczenie cery problematycznej i zmienionej chorobowo powierzamy w większości przypadków dermatologom. Leczenie dermatologiczne polega głównie na zażywaniu środków doustnych oraz tych do dostosowania bezpośrednio na skórę. Apteczna maść na trądzik jedynie wysusza stany zapalne, ale ich nie leczy, natomiast poprzez mechaniczne oczyszczanie skóry pogarszamy jej stan, jak również przenosimy bakterie na inne partie twarzy. Zakrywanie trądziku makijażem to również nie jest dobry pomysł, ponieważ skóra nie oddycha. Pokrywamy ją szkodliwymi substancjami chemicznymi i silikonami zawartymi w kosmetykach, co powoduje zapychanie się porów skórnych. Kosmetyki nieprzeznaczone do skóry trądzikowej mogą ją dodatkowo podrażniać oraz powodować wystąpienie kolejnych, nowych stanów zapalnych. Serum na trądzik to jeden z najlepszym sposobów na walką z nim. Punktowe serum na trądzik łagodzi powstałe zaczerwieniania oraz działa przeciwzapalnie. Zwalczanie trądziku poprzez naturalne serum nie zaszkodzi naszej skórze, ani jej dodatkowo nie podrażni. Zawiera substancje, które zwalczają bakterię odpowiadające za punktowe stany zapalne oraz zapobiega ich powstawaniu. Sera, które w swoim składzie dodatkowo zawierają na przykład kwas oleanowy, pozyskiwany z drzewa oliwnego dodatkowo wspomagają procesy regulacji pracy gruczołów łojowych.

Tym samym zmniejszają ilość łoju, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za powstawanie krost. Dodatkowo stosowanie punktowego serum przeciwtrądzikowego wspomaga procesy odbudowy skóry oraz chroni lipidy przez utlenianiem. Serum oprócz działania przeciwtrądzikowego  regeneruje i oczyszcza cerę. Częste nawilżanie skóry i jej odpowiednia pielęgnacją wspomaga proces zwalczania trądziku.