Lśniący lakier na topie

Lśniący lakier na topie

 

Kierowcy zawsze chcieli jeździć czystymi i lśniącymi samochodami. Jednak codziennie mycie specjalnymi specyfikami jest zbyt czasochłonne i nie przynosi efektu. Aby móc to zmienić warto rozejrzeć się w profesjonalnych sklepach za pastą polerską, która na pewien czas wyciągnie głębie każdego lakieru.

Rodzaje past do polerki

pasty polerskiePolerowanie mechaniczne stało się bardzo popularne ze względu na rozkwit auto detailingu w Polsce. Dla profesjonalistów wybranie odpowiedniej pasty nie stanowi większego problemu, jednak domowy użytkownik stojąc przed półką z produktami będzie miał duży problem. Pasty polerskie są różne ze względu na sposób nakładania oraz typ ochrony lakieru. Przy wyborze należy się kierować przede wszystkim twardością podłoża, ale także rodzajem uszkodzeń na powierzchni pojazdu oraz oczekiwanym efektem. Zupełnie inną pastę wybierze właściciel porysowanego pojazdu, a inną ktoś oczekujący blasku. Zazwyczaj większość past wymaga drugiego produktu do efektu wykończenia. Warto rozejrzeć się za pastami one step, które pomagają od razu uzyskać efekt jak po użyciu mleczka polerskiego. Stosując ten rodzaj pasty należy jednak dokładać wszelkiej staranności oraz stopniować obroty, by nie doszło do uszkodzenia lakieru. Zabierając się za polerowanie pojazdu należy dobrze zapoznać się ze sprzętem tak, by w trakcie polerowania nie doszło do żadnego wypadku i dodatkowych uszkodzeń pojazdu. Wykonując profesjonalną polerkę należy utrzymać balans między siłą nacisku na powierzchnie, a szybkością obrotów maszyny.

Polerowanie lakieru jest zabiegiem skomplikowanym na tyle, że każda amatorska próba może zakończyć się spowodowaniem jeszcze większych uszkodzeń. Koszt takiej usługi u profesjonalisty zależy od typu wykorzystanej pasty. Zawsze jednak lepiej mieć pewność, że lakier pozostanie nietknięty.