Moja praca – architekt i home staging

Moja praca – architekt i home staging

home staging

Hej, witam wszystkich. Chciałam opowiedzieć Wam o mojej pracy, jako, że już dawno się nie odzywałam. W następnym wpisie miałam opowiedzieć trochę o mojej pracy, więc zaczynam.

Home staging jest popularny

home stagingCzy wiecie co to jest home staging w trójmieście, ostatnio takie popularne? To takie przygotowywanie nieruchomości do tego, by można było ją sprzedać. Bardzo często sprzedawcy nieruchomości, dogadują się z taką osobą jak architekt wnętrz (czyli mną) i planują, jak zmienić dane mieszkanie, jak je zaprojektować, by odpowiadało potencjalnym nabywcom. Sprzedawcom zależy na tym, by cena mieszkania była możliwie najniższa, bo wtedy na pewno więcej zainteresowanych się znajdzie. Dlatego projektant wnętrz musi zrobić dokładny kosztorys, rekonesans po mieszkaniu, by zorientować się, ile będą kosztowały wszystkie meble i materiały. Robimy sobie takie plany. Moje miejsce pracy trójmiasto, ale tu zaznaczam, że najbardziej jestem ukierunkowana na Gdańsk, ponieważ jest to moje miejsce zamieszkania, i tu mam najbliżej. No ale do innych miejscowości też nie jest daleko, więc jeśli akurat mój samochód nie jest w naprawie kolejny raz w ciągu roku, to mogę sobie pozwolić na pracę kawałek dalej. Pewnie zapytacie, dlaczego wybrałam projektowanie wnętrz na moją karierę zawodową. Z góry odpowiem, że sama nie wiem, jak to wszystko wyszło, i jak to się stało, że zaczęłam projektować domy na zlecenia. Już jak byłam mała, to grałam w różne dekorowanie domów, planowałam sobie, co gdzie wstawić, meblowałam domki dla lalek. Można powiedzieć, że od zawsze miałam takie powołanie. Uwielbiam mieszkania i ciekawy wystrój wnętrz.

Dlatego projektowanie wnętrz jest pracą w sam raz dla mnie. Spełniam się stuprocentowo i jestem zadowolona, że dzięki mnie, ktoś spełni swoje marzenia o posiadaniu idealnego domu.