Montaż rozdzielnicy budowlanej

Montaż rozdzielnicy budowlanej

Rozdzielnice budowlane są stosowane najczęściej przy budowie budynków wielokondygnacyjnych. Ustawia się je na kondygnacjach, umożliwiając korzystanie pracownikom z prądu na budowie. Takie rozdzielnice mogą mieć zamontowane po kilka gniazdek zarówno tzw. „siły”, jak i zwykłego prądu” – czyli popularnego 220 V.

Korzyści z rozdzielnic budowlanych

rozdzielnica budowlanaKażda rozdzielnica budowlana daje wiele możliwości na dużych budowach. Przy takich pracach pracownicy posługują się różnymi maszynami budowlanymi, które najczęściej są przecież na prąd. Tzn. istnieją maszyny budowlane, zasilane akumulatorami, które można naładować wcześniej. Jednak – jak wiadomo – każdy akumulator ma swoje ograniczenia i często używany, po prostu się rozładowuje. Dlatego na każdej kondygnacji wielkich budów są instalowane takie rozdzielnice, mogące dostarczyć szybko prąd do każdego urządzenia potrzebnego na budowie. Generalnie każda rozdzielnica może dostarczyć prąd wszędzie tam, gdzie wymagane jest tymczasowe korzystanie z prądu. Oprócz wielkich budów, mogą to być także budynki, które trzeba remontować, a nawet kempingi, czy place targowe. Wszędzie tam, gdzie nie ma stałych podłączeń, rozdzielnice budowlane mogą być jak najbardziej potrzebne. Dobra rozdzielnica wykonana jest z pełnym okablowaniem, oraz posiada wymagane zabezpieczenia użytkownika przed ewentualnym porażeniem prądowym, oraz skutkami zwarć. Każdy wie, że z prądem nie ma żartów, dlatego warto stosować te wszystkie zabezpieczenia.

Rozdzielnice budowlane, są to urządzenia nowoczesne służące tam, gdzie nie ma stałego podejścia prądowego. Jak wiadomo jest wiele urządzeń, które aby działać, muszą być podłączone do prądu. Oczywiście są urządzenia, które mogą pracować tzw. „chwilę” bez dostępu do prądu (na akumulator), ale prędzej czy później trzeba je ładować.