Nowa praca kolegi – eleganckie nagrobki podwójne

Nowa praca kolegi – eleganckie nagrobki podwójne

eleganckie nagrobki podwójne

Mój kolega pracuje w zakładzie kamieniarskim. Uważam, że jest to bardzo ciężka praca. Po prostu jest to praca fizyczna i pewnie trzeba się naprawdę dużo nadźwigać. Trzeba przecież przenosić te ciężkie granitowe kamienie.

Eleganckie nagrobki podwójne – ich wykonanie jest czasochłonne

eleganckie nagrobki podwójneA wątpię żeby do wszystkich kamieni używano podnośników. Widziałam się ostatnio z kolegą na urodzinach mojej koleżanki. A w związku z tym, że bardzo dawno się nie widzieliśmy nie mogliśmy się wprost nagadać.
Kolega mieszkał kiedyś w Warszawie i wtedy mieszkaliśmy dosyć blisko siebie. W sumie zawsze mieszkał gdzieś w województwie mazowieckim a teraz przeprowadził się. Mieszka teraz w Siedlcach gdzie mieszka ze swoją żoną u teściów. Po prostu rodzice żony mają bardzo duży dom i mieli możliwość zamieszkania tam. W Siedlcach kolega znalazł pracę w zakładzie kamieniarskim i jest zadowolony. Głównie robi nagrobki granitowe. Oczywiście nagrobki w takim zakładzie kamieniarskim to nie wszystko co można zrobić. Często ludzie zamawiają też na przykład schody granitowe i z tym jest już więcej roboty. Jednak kolega opowiadał, że nagrobki są najczęściej zamawiane.
Czasem są to eleganckie nagrobki podwójne, z którymi jest już trochę więcej pracy i są dużo cięższe. I teraz są coraz bardziej popularne ekskluzywne nagrobki wykonane z najlepszych materiałów. Do tych nagrobków ekskluzywnych najpierw wykonywane są projekty w 3D. Czyli jest to pewnego rodzaju nowość na rynku. Oczywiście Ci, którzy tylko mogą sobie na takie nagrobki pozwolić robią to, bo rzeczywiście wyglądają bardzo ładnie. Takie nagrobki są także na ogół bardzo duże. Często są to tak zwane grobowce.

Kolega powiadał dużo o swojej pracy, która mi wydaję się być naprawdę ciężka. Stwierdził, że na początku rzeczywiście tak było, jednak z czasem przyzwyczaił się do tej pracy.