Nowoczesne powłoki ceramiczne

Nowoczesne powłoki ceramiczne

Żeby powłoka lakiernicza na długo wyglądała jak nowa, trzeba w jej wygląd włożyć trochę pracy lub pieniędzy. Bardzo ważne jest jej odpowiednie zabezpieczanie, ponieważ od tego zależy jej stan, biorąc pod uwagę, że każdego dnia mogą się na niej pojawić nowe zarysowania.

Jak się aplikuje powłokę ceramiczną?

lakiernicze powłoki ceramiczne w krakowieLakier samochodowy nie jest na tyle twardy, aby nie pojawiły się na nim zarysowania, zatem trzeba go zabezpieczać. Wystarczy, aby gałęzie otarły się o karoserię, kot wskoczył na maskę czy małe kamyczki uderzyły o auto, aby na jego powierzchni pojawiły się zarysowania. Te, które naruszają tylko wierzchnią warstwę lakieru, są mało widoczne, natomiast głębsze rysy naruszające lakier bazowy i mogą prowadzić do szybkiej korozji. Chcąc skutecznie ochronić lakier przed uszkodzeniami, warto wykonać lakiernicze powłoki ceramiczne w Krakowie, które stanowią wyjątkowo trwały środek zabezpieczający. Przede wszystkim powłokę ceramiczną nakłada się na odpowiednio przygotowany lakier, który musi mieć równą powierzchnię. Przeważnie aplikuje się go ręcznie lub przy pomocy specjalnej polerki. Po zastygnięciu, powłoka staje się twarda i odporna na uszkodzenia oraz nadaje głęboki kolor i połysk. Decydując się na wykonanie powłoki ceramicznej w salonie auto detailingowym, musimy się liczyć z kosztem rzędu tysiąca – pięciu tysięcy złotych. Cena, przede wszystkim, zależy od modelu samochodu. Profesjonaliści są w stanie wykonać tą usługę w ciągu od jednego do trzech dni, a jej trwałość wynosi nawet sześć lat.

Z uwagi na cenę powłoki ceramicznej, głównie korzystają z niej właściciele pojazdów klasy premium. Efekt jaki pozwala uzyskać, potrafi zaskoczyć niejednego kierowcę, gdyż lakier staje się niesamowicie błyszczący, ma równą powierzchnię, a woda spływa po nim jak po kaczce.