O czym warto pamiętać zamawiając opakowania kartonowe?

O czym warto pamiętać zamawiając opakowania kartonowe?

Prowadząc przedsiębiorstwo lub będąc osobą, która ma zapotrzebowanie na materiały służące do pakowania poszczególnych produktów, warto pamiętać o wielu rzeczach. Poniższy artykuł będzie jakby wskazówka do tego, w jaki sposób dogadać się z producentem. Przedstawione zostaną cenne informacje, z którymi warto się zapoznać.

Wiadomość do producenta opakowań kartonowych

sprawdzony producent opakowań kartonowychJeżeli mamy potrzebę zamówić opakowania kartonowe, to powinniśmy sobie zdawać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj zamawia się je od konkretnej ilości sztuk. Warto zapoznać się z ofertą zamieszczoną w internecie, jakie sprawdzony producent opakowań kartonowych ma wymagania. Zazwyczaj zamówienia są realizowane od około pięćdziesięciu sztuk. W końcu nikomu nie będzie opłacało się wytwarzać kilku sztuk. Najważniejszymi informacjami, jakie powinniśmy przekazać firmie, z którą chcemy współpracować, to rozmiary poszczególnych opakowań. Trzeba więc tutaj uwzględnić, długość, szerokość, oraz wysokość zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Można również odnieść się do oczekiwanej pojemności. W następnej kolejności podajemy rodzaj tektury, z jakiej ma być zbudowany karton. Mamy do wyboru kartony grubsze, jak i cieńsze. Poszczególne pudełka mogą być trzy-, pięcio- lub siedmiowarstwowe. Są one oznaczone symbolami. Zanim wykonamy telefon do producenta, to warto się z nimi zapoznać i przemyśleć decyzję o wyborze. Trzeba będzie ustalić typ faktury oraz gramaturę bądź tektury. W tym przypadku warto jest podać wagę pakowanego przedmiotu. Oprócz tego podajemy też rodzaj łączenia. Do wyboru mamy kartony, które są szyte (mocniejsze) oraz klejone.

Wybór poszczególnych opakowań zależy od tego, jaki towar chcemy w nich spakować. Decyzję jednak podejmujemy sami, dlatego zanim zamówimy produkty, powinniśmy wszystko dokładnie przemyśleć.