Odzyskanie zdjęć z karty pamięci – poradnik

Odzyskanie zdjęć z karty pamięci – poradnik

Wyobrażacie sobie taką sytuację, że wróciliście z podróży waszego życia, wyjmujecie z pokrowca aparat żeby obejrzeć zdjęcia a tam się okazuje, że dane przepadły? Jest to niewątpliwie spory problem, z którym jednak możemy sobie poradzić.

Przywrócenie zdjęć – czy to możliwe?

Wielu ludzi wpisuje w wyszukiwarkę hasła jak odzyskać zdjęcia z karty pamięcitypu: jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci. Nie jest to czynność wymagająca dużych umiejętności z zakresu informatyki lub bezpieczeństwa danych. W sieci Internet znajduje się cała masa programów, których algorytmy pozwalają na przywrócenie zdjęć z naszej karty. Interfejs tych programów jest tak bardzo intuicyjny i przyjazny użytkownikowi, że nawet osoby starsze, które nie mają dużej styczności z informatyką będą w stanie sobie poradzić z tym problemem. Tego typu oprogramowanie często rozpoczyna swoje działanie od krótkiego tutorialu, w którym zaznaczone są opcje, które należy wybrać by nasze zdjęcia wróciły na swoje miejsce. Ważną kwestią jest to żeby pamiętać by nie zapisywać dodatkowych zdjęć na naszej karcie gdy wiemy, że jakieś dane z niej zniknęły. Dodatkowy ruch w pamięci naszej karty spowoduje utratę nagłówków plików czego skutkiem może być to, że niektórych zdjęć nie będziemy w stanie odzyskać lub odzyskamy tylko ich część. Jeśli zdiagnozowaliśmy problem to powinniśmy od razu zacząć szukać programu, który pozwoli nam ten problem rozwiązać. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z programów, których licencja jest płatna bo wówczas mamy pewność, że program po kilkugodzinnym skanowaniu nie wyświetli nam nagle okna z koniecznością wykupienia dodatkowych funkcji.

Podsumowując, nie należy wpadać w panikę gdy zauważymy brak zdjęć na naszej karcie pamięci. Odpowiednie czynności pozwolą nam na przywrócenie zdjęć a jeśli czujemy, że nas to przerasta to wówczas należy poprosić o pomoc specjalistę.