Oprawa pracy dyplomowej

Oprawa pracy dyplomowej

 

Kończąc szkołę wyższą każdy staje przed ostatnim najtrudniejszym zadaniem, mianowicie napisaniem pracy dyplomowej. Może to być praca licencjacka, inżynierska, magisterska czy doktorancka. Zanim jednak przystąpimy do obrony warto pomyśleć o oprawie ciężko napisanej pracy. Niedrogie okładki prac dyplomowych, ich trwałość, odporność na zabrudzenia to jedne z plusów takiej oprawy.

Estetyczna i efektowna okładka kanałowa

twarda okładka kanałowaNazwa okładek pochodzi od metalowej listwy znajdującej się w grzbiecie oprawy. Odpowiada ona za sztywności. Kartki umieszczane są w tym kanale, po czym oprawa jest zginana i gotowa do wydania. A wszystko to składane jest przy użyciu bindownicy kanałowej i nie ma potrzeby żadnego klejenia, dziurkowania czy stosowania innych metod, co wpływa na szybkość pracy.  Może być w formie miękkiej lub twardej. Do oprawy prac dyplomowych zazwyczaj używana jest twarda okładka kanałowa. Do wyboru są cztery kolory okładki: czarny, granatowy, bordowy i zielony, na które mogą być naniesione złote tłoczone litery z napisem pracy dyplomowej, z jaką mamy do czynienia. Materiały używane do takich druków są zawsze wysokiej jakości co wpływa na trwałość druku i zabezpieczeniem przed zniszczeniem. Należy jednak pamiętać, alby dobrze zredagować napisany przez nas tekst, używając powszechnych czcionek i i wytycznych jakie praca dyplomowa musi spełniać.

Zapisanie w pliku pdf najlepiej uchroni tekst przez zmianami i rozjechaniem się przy oddaniu do wydruku. Okładki kanałowe są połączeniemtradycji z nowoczesnością. Oprawa ta ze względu na swój elegancki wygląd, jest najczęściej stosowanym rodzajem oprawy prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich, dyplomowych czy doktorskich. Efektowne, trwałe i praktyczne, w twardej oprawie to jedne z licznych plusów.